O ZWIERZAKACH – EKOLOGICZNIE, KOMICZNIE I DYDAKTYCZNIE

20 marca 2021 o godz. 11:00 i 16:00, w ramach obchodów Światowego Dnia Wody, organizowanych przez Spółkę Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o., zapraszamy najmłodszych na spektakl pt. „Mała draka o zwierzakach”, któremu towarzyszyć będą działania plastyczne połączone z akcją edukacyjną.

 

„Mała draka o zwierzakach” to spektakl adresowany do najmłodszych odbiorców, w którym w wesołych i rymowanych wierszach, przybliżamy różne bardziej swojskie i egzotyczne zwierzęta, opowiadając o nich zabawne historie. Zwierzęta te przybierają formę pięknych, bardzo precyzyjnie i szczegółowo dopracowanych lalek, animowanych przez Panią Zwierzyńską i Panią Ptaszyńską.

 

Jednak spektakl ten, to nie tylko komiczne sytuacje i wesoła historia. To bardzo ważna, zaangażowana ekologicznie opowieść o gatunkach zwierząt i ptaków, które są zagrożone wyginięciem! Liczni bohaterowie przedstawienia, jak np. szczeżuja, pijawka lekarska, żółw mauretański, kaczka hełmiatka, bernikla białolica, poprzez skażenie środowiska, katastrofy ekologiczne, ludzką chciwość i bezmyślność, mogą być już niedługo obecne tylko na zdjęciach i obrazkach w podręcznikach zoologii… Ale na naszym spektaklu można dowiedzieć się, w jaki sposób do takiej sytuacji nie dopuścić.

 

Temu wyjątkowi spektaklowi, towarzyszyć będą warsztaty plastyczne w formule on-line, w których połączymy „Małą drakę o zwierzakach” ze Światowym Dniem Wody i zaprosimy najmłodszych do stworzenia niepowtarzalnych i jedynych w swoim rodzaju komiksów!

 

Z całej galerii zwierząt i ptaków występujących w spektaklu, wybierzcie jedną postać i następnie uczyńcie ją bohaterką/bohaterem własnoręcznie zrobionego komiksu o tematyce ekologicznej! Możecie zrobić komiks o tym, jak ważna jest woda i dlaczego należy oszczędzać jej zużycie. Albo o tym, że warto ograniczyć kupowanie wody w plastikowych butelkach. Albo o tym, jak ważna jest woda dla ludzi, zwierząt i wszystkich roślin. Albo… coś zupełnie innego. Grunt, to uruchomić swoja wyobraźnię i otworzyć się na wszelkie istotne, ekologiczne kwestie. A my przygotujemy film instruktażowy, przygotowany przez modelatorkę OTLiA – Annę Miszczyszyn, pokazujący, jak zrobić taki komiks, do którego dostęp otrzymają wszyscy widzowie spektaklu.

 

A jeśli będziecie chcieli pochwalić się swoimi komiksami, przygotujcie drobne prezentacje (fotografie komiksu i jego poszczególnych stron) i wyślijcie na adres bow@teatrlalki.opole.pl, a my opublikujemy je na naszym Facebooku i stronie www.

 

Dodatkowo, bardzo Was zachęcamy do tego, byście swoimi plastycznymi osiągnięciami, pochwalili się swoim nauczycielom. A Wy – Drodzy Nauczyciele – pozwólcie uczniom zaprezentować efekt ich pracy na lekcjach, by krótką prezentację komiksu dzieci mogły zrobić dla koleżanek i kolegów z klasy lub z przedszkola. Pozwolili im to opowiedzieć, czego się nauczyli, co zapamiętali i dlaczego jest to ważne. W ten sposób, będziemy szerzyć wśród nas wszystkich informację o tym, jak dbać o naszą wspaniałą, piękną planetę!

 

Ważne informacje organizacyjne:
• spektakl „Mała draka o zwierzakach” adresowany jest do dzieci od 4 roku życia
• spektakl prezentowany będzie na Małej Scenie OTLiA, z zachowaniem wszystkich zasad sanitarnych, obowiązujących w czasie trwania pandemii SARS-Cov-19. Zasady bezpiecznego przebywania w Teatrze dostępne są na stronie www.teatrlalki.opole.pl
• w ramach Światowego Dnia Wody, odbędą się dwie prezentacje spektaklu „Mała draka o zwierzakach” w dniu 20.03.2021, o godz. 11:00 oraz 16:00.
• koszt biletu na spektakl w wysokości 21 zł/ os.
• uczestnicy wydarzenia otrzymają informacje dot. filmu instruktażowego o tym, jak wykonać komiks, który będzie opublikowany na niepublicznym linku na kanale You Tube. Filmik dostępny będzie do dnia 28.03.2021.
• Rezerwacje biletów przyjmuje Biuro Obsługi Widzów, tel. 774543796, e-mail: biuro@teatrlalki.opole.pl.

 

Mała draka o zwierzakach lalki fot. Grzegorz Gajos (4)
fot. Grzegorz Gajos