PREMIERA STUDENCKA SPEKTAKLU „ZRANIONY JELEŃ”

„Zraniony jeleń” to spektakl dla młodzieży i dorosłych, który całkiem niedawno zagościł w repertuarze OTLiA. W najbliższy wtorek 23.10.2018 o godz. 18:00 na przedstawienie zapraszamy szczególnie studentów, gdyż to dla nich bilet w specjalnej cenie 15 zł.

 

„Zraniony jeleń” przedstawia sztukę pełną wrażeń. To teatr przedmiotu i symbolu, teatr z muzyką na żywo, emocjonalny i plastyczny, który można chłonąć i czuć. Joan Baixas – autor scenariusza, reżyser i scenograf, sięgnął w przedstawieniu po wiersze Federica Garcíi Lorci – poety, dramaturga, jednego z najbardziej znanych na świecie hiszpańskich pisarzy XX wieku.

Poezja Federica, którą nam odczytuje i wyczarowuje, to surrealistyczny świat: świat ze słów, rodzący się na scenie, budowany na naszych oczach z animacji, obrazów i dźwięków. To świat otwarty na inność, wrażliwość, cierpienie, śmierć i miłość.

 

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z publicznością, które poprowadzi Bartosz Suwiński – poeta, krytyk literacki, doktor nauk humanistycznych, autor tomów poezji, prozy, szkiców krytycznych i artykułów naukowych. Moderator licznych rozmów literackich, odbywających się w bibliotekach Opola. Animator życia kulturalnego i literackiego, juror wielu konkursów, nauczyciel i pedagog. Laureat tegorocznej Nagrody Prezydenta Opola w dziedzinie kultury za wybitną działalność artystyczną i twórczą.

 

Spotkanie będzie dotyczyło roli i znaczenia poezji w życiu człowieka, w myśl przekonania, że lektura wierszy bywa węzłowym doświadczeniem dla rozwoju wrażliwości. Czy przez pryzmat wiersza można przyglądać się naszej współczesności i zadawać jej niewygodne pytania? Czy może być ona lustrem, w którym odbija się świat, domagający się od nas określonych postaw, zachowań, czy sposobów bycia? Serdecznie zapraszamy na spektakl, który prowokuje zadawanie takich pytań i pozostawia wiele wrażeń, z którymi tu właśnie będzie można się podzielić.

 

Rezerwacje: 77 454 37 96, 77 407 90 56, e-mail: bow@teatrlalki.opole.pl
CENA BILETU DLA STUDENTÓW 15 ZŁ; DLA POZOSTAŁYCH 21 ZŁ ULGOWY/ 23 ZŁ NORMALNY
 

fot. Grzegorz Gajos