„PUKEDLI” – SPEKTAKL NA PODSTAWIE „IWONY, KSIĘŻNICZKI BURGUNDA” GOŚCINNIE W OTLiA

19 maja o godz. 19:00 serdecznie zapraszamy na przedstawienie pt. „Pukedli” na podstawie dramatu Witolda Gombrowicza „Iwona, księżniczka Burgunda” w wykonaniu węgierskiego Teatru im. Vörösmarty’ego w Székesfehérvárze. Spektakl prezentowany będzie w ramach Dni Opola.

 
„Pukedli”
Teatr im. Vörösmarty’ego w Székesfehérvárze
reżyseria i choreografia: Borbála Blaskó
 
 

Sformalizowany świat z dokładnie określonymi systemami, schematami zachowań, zakodowanymi ideami i myślami. Funkcjonuje. Ale nie ma w nim sensu!

Żyje w nim także Iwona. Dziewczyna. Wolna. Ale jakoś nie funkcjonuje w tym świecie! Natomiast w tej postaci jest coś bardzo sensownego…

 

Spektakl zatytułowany Pukedli (pol. Pokłon), przy pomocy tańca i ruchu opowiada historię Iwony i księcia Filipa na podstawie dramatu W. Gombrowicza pt. Iwona, księżniczka Burgunda. Filip jest bardzo rozmowny, Iwona natomiast milczy, bo czuje, że otaczający ją ludzie nie rozmawiają o sprawach ważnych, mających jakieś znaczenie. Oni jedynie bezmyślnie paplają…

 

Co się stanie, kiedy dojdzie do konfrontacji tych dwóch odmiennych filozofii? Czy wewnętrzne wartości człowieka wyobcowanego społecznie będą miały jakąś siłę przebicia?

 
 


 
 
PREZENTACJA SPEKTAKLU:
Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, mała scena
19 maja 2018 (sobota) godz. 19:00
czas trwania przedstawienia ok. 1 godz.
 
 
NA SPEKTAKL OBOWIĄZUJĄ BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI DO ODBIÓRU W KASIE TEATRU OD DNIA 14 MAJA 2018. ILOŚĆ WEJŚCIÓWEK OGRANICZONA.


 
 

Spektakl prezentowany jest w ramach Dni Opola. Szczegółowy program TUTAJ
 
 
MAJ