13 bajek z królestwa Lailonii fot. Waldemar Łomża (2)

na podstawie książki Leszka Kołakowskiego pt. 13 bajek z Królestwa Lailonii dla dużych i małych

adaptacja i reżyseria Marta Streker

scenografia i kostiumy Katarzyna Leks

muzyka Sebastian Ładyżyński

ruch sceniczny Katarzyna Pawłowska

teksty piosenek Piotr Froń


OBSADA:

Anna Jezierska

Kamil Król

Paweł Kuźma

Filip Niżyński

Paweł Pawlik

Urszula Raczkowska


premiera 25 maja 2019

27 zł Ulgowy / 30 zł Normalny / 25 zł Grupowy (grupa min. 20 osób)
wiek odbiorców: od 9 lat
czas trwania: 1 godz. 15 min.

13 bajek z królestwa Lailonii to sceniczna adaptacja klasyki literatury polskiej dla dzieci i młodzieży pt. „13 bajek z królestwa Lailonii dla dużych i małych” autorstwa jednego z największych polskich filozofów – Leszka Kołakowskiego. Zbiór powiastek filozoficznych, w których rozważa się różne problemy i postawy etyczne, to tak naprawdę historie o absurdach naszego życia codziennego, skomplikowanych relacjach z otoczeniem, roli Boga i sprawowaniu władzy.


 
W tytułowej Lailonii życie rządzi się własną logiką, niczym na planecie Małego Księcia: wyrośnięty na plecach garb może przejąć władzę nad człowiekiem; by zachować piękno twarzy, zamyka się ją w kuferku; naleśniki są ludzkich rozmiarów; a ze wstydu można nawet zniknąć.

 

Spektakl przypomina surrealistyczną „fabrykę mechanizmów myślenia”, pełną abstrakcyjnych bohaterów. Łączy filozofię z nieograniczoną wyobraźnią ludzką. Z ironią i poczuciem humoru naświetla sprawy ważne, jak poszukiwanie sensu, ludzkie zachowania i przyzwyczajenia, którymi często utrudniamy sobie życie. A wszystko to zamknięte jest w formie, gdzie jedna wyrasta z drugiej, gdzie niczym w fabryce trwa nieustanny ruch i schematyczne, powtarzalne zachowania.


TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=loGc-U7xqFc


fot. Waldemar Łomża