małe (1)

tekst Lewis Carroll

przekład Antoni Marianowicz

teksty piosenek Joanna Kulmowa

adaptacja i reżyseria Konrad Dworakowski

scenografia Andrzej Dworakowski

muzyka Piotr Klimek

projekcje Wojciech Świątkiewicz


OBSADA:

Karolina Gorzkowska

Aleksandra Mikołajczyk

Dorota Nowak

Anna Wieczorek

Jan Chraboł

Jakub Kowalczyk

Jakub Mieszała


premiera 22.02.2020

25 zł Ulgowy / 27 zł Normalny / 23 zł Grupowy (grupa min. 20 osób)
wiek odbiorców: od 11 lat
czas trwania: 1 godz. 5 min

W Opolskim Teatrze Lalki i Aktora po raz kolejny sięgamy do kultowego tekstu, znanego niemal na całym świecie. Powieść Lewisa Carrolla, wydana po raz pierwszy w roku 1865, doczekała się tłumaczenia na 125 języków i setek tysięcy sprzedanych egzemplarzy.

W Opolskim Teatrze Lalki i Aktora po raz kolejny sięgnęliśmy do kultowego tekstu, znanego niemal na całym świecie. Powieść Lewisa Carrolla, wydana po raz pierwszy w roku 1865, doczekała się tłumaczenia na 125 języków i setek tysięcy sprzedanych egzemplarzy.
 
Historia Alicji, opisana w sposób, w którym zacierają się granicę między rzeczywistością a fantazją, ma swoich fanów zarówno wśród starszych dzieci, jak i młodzieży i dorosłych. Książka, obrazująca absurdalną logikę snu, doczekała się niezliczonych adaptacji filmowych i teatralnych. Jest także inspiracją dla artystów różnych dziedzin, a nawiązania do niej rozpoznajemy w malarstwie, muzyce, czy nawet grach komputerowych. A jaka jest „Alicja…” na deskach sceny OTLiA?
 
To wyjątkowa inscenizacja, która została przygotowana ze scenicznym rozmachem. A to za sprawą bogatych środków teatralnych, które dały twórcom ogromne możliwości na pokazanie w teatrze świata pełnego fantazji. Reżyserowi spektaklu, Konradowi Dworakowskiemu, „Alicja w Krainie Czarów” dała przede wszystkim możliwość pokazania różnić między światem rzeczywistym a światem snu. Światy te, to także alegoria do naszego życia, w którym próbujemy odróżnić prawdę od złudzenia. Choć może to, co nam się śni to nie jest żadna kraina czarów, tylko rzeczywistość, która nieustająco nas zadziwia, ale też niepokoi…
 
Serdecznie zapraszamy na tę wielowymiarową opowieść, w której razem z twórcami, możemy podążać za tym, co nam się śni, co nam się jawi, co przedstawia prawdę, a co złudzenie.

 
 
Alicja_w_krainie_czarow_plakat
grafika: Andrzej Dworakowski

 

 

fot. Grzegorz Gajos