Idziemy po skarb fot. Grzegorz Gajos (7)

autor Janosch

tłumaczenie Emilia Bielicka

adaptacja, teksty piosenek, reżyseria Ireneusz Maciejewski

scenografia Dariusz Panas

muzyka Piotr Klimek


OBSADA:

Miś Andrzej Mikosza

Tygrysek Krzysztof Jarota

Kret, Narrator Elżbieta Żłobicka

Słoń, Osioł, Lew, Robaczek Jan Chraboł

Kura, Lis Łapscaps Anna Jarota


premiera 10 września 2016

27 zł Ulgowy / 30 zł Normalny / 25 zł Grupowy (grupa min. 20 osób)
wiek odbiorców: od 3 lat
czas trwania: 1 godz.

Ukochani przez dzieci na całym świecie, Miś i Tygrysek, bohaterowie niezliczonych książek znakomitego, współczesnego niemieckiego pisarza śląskiego pochodzenia – Janoscha (Horsta Eckerta), przybywają do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora! Tu, na naszej scenie, Ireneusz Maciejewski – reżyser znany ze swoich przezabawnych i kolorowych przedstawień – prezentuje ich pocieszne wyczyny w przedstawieniu „Idziemy po skarb”.

 

Zabawne przygody Misia i Tygryska, którzy zapragnęli się wzbogacić przez odnalezienie ogromnego skarbu („dużo złota i pieniędzy”), realizatorzy opowiadają w konwencji teatru lalkowego – rozśpiewanego i kolorowego. To naprawdę wyjątkowa okazja, by w naszym Teatrze zobaczyć przedstawienie łączące najświetniejsze tradycje lalkowego teatru parawanowego, z nowoczesnymi formami lalek muppetowych. Docenią je wszyscy, którzy lubią mądre i ciekawe historie, opowiadane przez lalki.

 

Przedstawienie o Misiu i Tygrysku pełne ciepła, humoru i radości, jest wspaniałą, teatralną przygodą dla najmłodszych widzów. To także lekcja dla wszystkich –  przypominającą, że o największych wartościach, takie jak przyjaźń, miłość i rodzina, tak łatwo zapomnieć w pędzie do realizacji złudnych pragnień.

 
 

realizacja trailera Marcin Pawełczak, dźwięk Paweł Nafus
 
 
Mnóstwo rozważań na temat SZCZĘŚCIA, uchwyconych na ulicach naszego pięknego miasta: Miś i Tygrysek, bohaterowie spektaklu „Idziemy po skarb”, szukali odpowiedzi na pytanie CZYM JEST SZCZĘŚCIE?
 
Beznazwy-1
Sonda zrealizowana przez reżysera spektaklu, Ireneusza Maciejewskiego, z udziałem pracowników OTLiA i mieszkańców Opola.
 
 

fot. Grzegorz Gajos