Ile żab waży księżyc fot. Natalia Kabanow (9)

tekst Malina Prześluga

reżyseria, scenografia Agata Kucińska

muzyka Łukasz Damrych

konstrukcja lalek Rafał Budnik

asystentka reżyserki Karolina Okurowska

asystent scenografki Sebastian Siepietowski

współpraca Cloud Theater:

nowe technologie Teo Dumski

rysunek live Sebastian Siepietowski


OBSADA:

Agata Cejba / Alicja Czerniewicz [gościnnie]

Patrycja Łacina-Miarka

Radosław Kasiukiewicz

Konrad Kujawski


premiera 7 marca 2020

25 zł Ulgowy / 27 zł Normalny / 23 zł Grupowy (grupa min. 20 osób)
wiek odbiorców: od 5 lat
czas trwania: 65 min.

Życie Króla jest poukładane i pełne obowiązków – wypełniają je audiencje, konferencje i przemówienia. Pewnego dnia ten porządek zostaje zakłócony przez pojawienie się tajemniczego, wyjątkowo dociekliwego Chłopca. Dziecko zasypuje dorosłego gradem pytań, na które nie zna on odpowiedzi – między innymi o to, ile żab waży Księżyc. Wytrącony z równowagi Król postanawia szybko pozbyć się natręta i wrócić do pracy. Nie będzie to jednak takie proste.

 

Sztuka Maliny Prześlugi to historia o zapracowanym dorosłym, w którego świecie nie ma miejsca na relacje międzyludzkie, i o wrażliwym dziecku, które wywraca jego życie do góry nogami. Spotkanie Króla i Chłopca mogłoby przecież wydarzyć się wszędzie: w szkole, w rodzinnym domu, na ulicy, może więc być interpretowane inaczej przez dzieci i ich rodziców. Ale każdemu, niezależnie od wieku, powinno dać nadzieję na to, że do drugiego człowieka da się dotrzeć – i że warto podjąć ten wysiłek.

 

Agata Kucińska – aktorka, reżyserka i pedagog – postanowiła w swoim najnowszym spektaklu połączyć lalki z autorską techniką „malowania światłem”, stworzoną przez wrocławską grupę Cloud Theater. Artyści obecni na scenie podczas każdego przedstawienia będą na żywo malować elementy świata przedstawionego, tworząc niepowtarzalną, multimedialną scenografię.


TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=NHtr4RUW0qo


fot. Natalia Kabanow