Karnawał zwierząt fot. Krzysztof Bieliński (10)

muzyka Charles Camille Saint-Saëns

choreografia Karolina Garbacik

scenografia Marika Wojciechowska


OBSADA:

Anna Łaskarzewska

Klaudia Nierodzik/Patrycja Kozłowska

Izabela Maria Wilczewska

Adam Bartoszewicz

Tomasz Graczyk/Ziemowit Bogusławski

Michał Jarmoszuk

Mateusz Smaczny/Piotr Wiktorko


premiera 27 czerwca 2014

18 zł Ulgowy / 21 zł Normalny
wiek odbiorców: od 5 lat
czas trwania: 55 min

6 maja 2015, środa, godz. 9.00 i 11.00
duża scena Opolskiego Teatru Lalki i Aktora


 
 

To przedstawienie zachwyci i rozbawi widzów w wieku od 5 do 105 lat. Roztańczony świat zwierząt, przepiękne kompozycje mistrza romantycznej muzyki symfonicznej oraz połączenie ciał tancerzy z uroczymi maskami zwierząt – to wszystko sprawia, że abstrakcyjny w swej formie spektakl, śmieszy i wciąga publiczność do wspólnej zabawy.
 
Czasami największe arcydzieła rodzą się z odpoczynku i zabawy. Charles Camille Saint-Saëns, uznany kompozytor, chciał wypocząć po niełatwych przeżyciach. Postanowił spędzić lato na zabawie lekkimi, żartobliwymi utworami. Tak niewielką przykładał do nich wagę, że zabronił wydać większość z nich aż do swojej śmierci. Wakacyjna zabawa kompozytora – cykl „fantazji zoologicznych” nazwany „Karnawałem zwierząt” – z czasem stał się jego najbardziej rozpoznawalnym utworem.
 
Każda z miniatur „Karnawału zwierząt” ukazuje inne zwierzę: osły, żółwie, słonie, łabędzie… Są one jednak tylko pretekstem do pokazania ludzkich słabości, wartości i relacji. Spektakl inspirowany dziełem Charles Camille’a Saint-Saëns pozwoli młodym widzom zachwycić się muzyką, a w tańcu i zabawie odkryć cały wachlarz zachowań i emocji, którymi kieruje się człowiek.

 
 

 

fot. Krzysztof Bieliński