1

tekst Elżbieta Chowaniec

reżyseria/ realizacja/produkcja Analog Collective

ruch Aleksandra Osowicz, Weronika Pelczyńska

muzyka Adrian Jakuć- Łukaszewicz

wizualizacje Close Collective – Agata Koszulińska, Mateusz Korsak

lalka Olga Ryl-Krystianowska

kostiumy Arek Ślesiński

głos Mirosław Kucharski

światła Maciej Iwańczyk


OBSADA:

Malwina Czekaj

Miłosz Konieczny

Izabela Zachowicz

Marek Zimakiewicz


premiera online 8 grudnia 2020

27 zł Ulgowy / 30 zł Normalny / 25 zł Grupowy (grupa min. 20 osób)
wiek odbiorców: od 15 lat
czas trwania: 1 godz. 10 min.

Ludzie/Psy to spektakl a zarazem eksperyment społeczny. Opowiada o psach z perspektywy człowieka i o ludziach, z perspektywy psa. Jest wynikiem pracy artystów z grupy Analog Collective, którzy wzięli na warsztat życiorysy kilku pokiereszowanych przez życie psiaków i stworzyli na ich kanwie trzy literackie historie. Postawili sobie i każdemu z widzów pytanie – którego z tych trzech psów wybrać, który jest najlepszy.

 

Publiczność zostaje zaproszona na występ, do siedziby fundacji pro zwierzęcej, działającej dla dobra psów. Fundacja ta, wierząc w empatię każdego człowieka i chcąc podjąć jak najlepszą i najbardziej demokratyczną decyzję, prosi publiczność o pomoc. Pomoc polega na dokonaniu przez każdego wyboru. Wyboru będącego odpowiedzią na pytanie, którego z pojawiających się na scenie psów, uratować. Występ psów to nie tylko triki i sztuczki zwierząt, które za wszelką cenę chcą wygrać, ale też historie ich życia, które mają być dla publiczności wskazówką przy wyborze tego jedynego.

 

Historie te są prawdziwe i oparte na wywiadach przeprowadzonych z wolontariuszami z warszawskiego Schroniska na Paluchu. Projekt „Ludzie psy” zmusza do myślenia, stawia wiele pytań, każe się opowiadać i każe doświadczać. I choć wybór jest fikcją dramatyczną, technicznie polegającą na kliknięciu ulubieńca w internetowym formularzu, przy dokonywaniu wyboru, spotka się z prawdziwymi emocjami bohaterów, wobec których te decyzje są podejmowane. A prawdziwe emocje dają prawdziwe doświadczenie. Stąd porównanie projektu do eksperymentu, bowiem to widzowie zadecydują o końcu przedstawienia, tak samo, jak człowiek decyduje o końcu życia milionów zwierząt w przeróżnych sytuacjach.

 

Spektakl o godz. 17:00 prezentowany będzie z audiodeskrypcją dzięki wsparciu przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Fundację FLEXI MIND
 
Audiodeskrypja – FUNDACJA PEŁNI KULTURY, Regina Mynarska , Dawid Górny
 


TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=MF83jdkA9xw


fot. HaWa/ Mikołaj Piwowarski/ Marek Zimakiewicz