_DSC6545

autor Marta Guśniowska

reżyseria Paweł Aigner

scenografia Pavel Hubička

muzyka Tomasz Lewandowski

projekcje Krzysztof Kiziewicz


OBSADA:

Pani Lipna, Robak Anna Jarota

Jasnowidząca, Madame Fufu Agnieszka Zyskowska - Biskup

Diabeł, Kościotrup Jan Chraboł

Motyl Ullisses Krzysztof Jarota

Dinozaur Marvin Andrzej Mikosza

Żółw Finn Tomasz Szczygielski

Dyrektor Wesołego Miasteczka Andrzej Szymański


prapremiera 10.02.2018

21 zł Ulgowy / 23 zł Normalny / 19 zł Grupowy (grupa min. 20 osób)
wiek odbiorców: od 7 lat
czas trwania: 1 godz. 15 min.

Dinozaur, Żółw i Motyl czyli Marvin, Finn i Ulisses to bohaterowie najnowszej bajki Marty Guśniowskiej. Dinozaur Marvin smuci się, bo jest przedstawicielem gatunku, który musi zniknąć… Ta niewesoła perspektywa czyni Marvina trochę melancholijnym, ale na szczęście spotyka przyjaciół z którymi przeżywa wiele zabawnych przygód, które dzieją się na granicy tego, ale i „tamtego świata”. Przyjaźń i przemijanie: Dinozaur martwi się wyginięciem, na które, wraz z innymi dinozaurami jest skazany, motyl Ulisses wie, że jego czas jest krótki, z czym się pogodnie godzi, za to żółw Finn wie, że pożyje długo, ale możliwe, że i w samotności… Przyjaciele próbują coś z tym wszystkim zrobić, szukają wspólnie wyjścia z tej pogmatwanej sytuacji!

 

Reżyser przedstawienia, Paweł Aigner uznał stary cyrk za najlepszą przestrzeń, w której wydarzyć się mogą rzeczy niezwykłe i najzwyczajniejsze. Humor słowny i sytuacyjny, ludzie, zwierzęta, owady, rekwizyty i przedmioty tworzą  osobliwy świat – zwariowany, poważny i wesoły zarazem – świat możliwy tylko na teatralnej scenie. Zapraszamy do tego świata!

 


Spektakl brał udział w 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Jury Konkursu przyznało Nagrodę Specjalną za tekst sztuki, którą otrzymała Marta Guśniowska.

 

logo-okwpsw kopia
Beznazwy-1

 
 

realizacja trailera: Marcin Pawełczak
dźwięk: Paweł Nafus
 
 


fot. Grzegorz Gajos
 

projekty kostiumów autorstwa Pavla Hubički