Odd i Luna_duze_fot.K.Krukowski (33)

adaptacja, reżyseria Przemysław Jaszczak

scenografia, lalki, kostiumy Zuzanna Srebrna

projekcje Agnieszka Waszczeniuk

reżyseria światła Maciej Iwańczyk

muzyka Tomasz Lewandowski

piosenki : Konrad Dworakowski (tekst), Piotr Klimek (muzyka)

spektakl na podstawie książek Lisy Aisato ODD ER ET EGG i EN FISK TIL LUNA


OBSADA:

Grzegorz Borowski

Aneta Głuch-Klucznik

Agata Kucińska

Kamila Chruściel

Michał Szostak (gościnnie)


premiera 24 lutego 2018

19 zł Ulgowy / 23 zł Normalny / 18 zł Grupowy (grupa min. 20 osób)
wiek odbiorców: od 5 lat
czas trwania: 60 min.

6 maja 2019 (poniedziałek) godz. 11:00 i 16:00
Mała Scena Opolskiego Teatru Lalki i Aktora

 

Odd ma prawie siedem lat. Siedem lat, odkąd jego głowa jest… jajkiem. Odd bardzo się o nią boi. Bo co, jeśli spadnie na niego lampa? Albo potknie się, idąc w nocy do toalety? Jego życie jest trudne – wciąż musi na siebie uważać. Pewnego dnia spotyka w lesie dziwną dziewczynkę w przebraniu pszczoły. Od tej chwili jego los zupełnie się odmieni.

Ciemnoskóra Luna jest bardzo nieśmiała. Czuje, że wygląda inaczej niż ludzie dookoła. Boi się, że dzieci będą wytykać ją palcami i dlatego rzadko wychodzi z domu. Pewnej nocy dostrzega za oknem latającą rybę. Dziewczynka domyśla się, że tajemniczy gość zgubił drogę do swojego domu. Chciałaby pomóc rybie, ale jak to zrobić, gdy ta wypowiada tylko pojedyncze, niezrozumiałe słowa?

 

Odd i Luna czują się samotni i nieakceptowani przez otoczenie. Codziennie rozmawiają z księżycem i czekają, aż w ich życiu coś się zmieni. Dopiero spotkanie z Innym pozwoli im uwierzyć w siebie i otworzyć na świat. I nie będzie to kwestia magii czy czarów, a jedynie – serca.

Przemysław Jaszczak, młody reżyser z bogatym teatralnym doświadczeniem, postanowił połączyć w jednym przedstawieniu dwie norweskie opowieści Lisy Aisato, nie wiążąc ich jednak fabularnie. Powstał baśniowy spektakl z minimalną liczbą słów, oparty na obrazie, opowiadający o inności i poszukiwaniu przyjaźni oraz własnego miejsca w świecie.

 
 

 
 

fot. K. Krukowski