Prastre opowieści fot. Grzegorz Gajos (2)

scenariusz i reżyseria Honorata Mierzejewska-Mikosza

scenografia Mária Bačová

muzyka Piotr Nazaruk

reżyseria świateł Prot Jarnuszkiewicz

ruch sceniczny Piotr Michalczuk

konsultacje Polskiego Języka Migowego Madi Rostkowska


OBSADA:

Anna Jarota

Barbara Lach

Krzysztof Jarota

Andrzej Mikosza

Tomasz Szczygielski


premiera 19 lutego 2022

25 zł Ulgowy / 27 zł Normalny / 23 zł Grupowy (grupa min. 20 osób)
wiek odbiorców: od 6 lat
czas trwania: 1 godz. 10 min

„Prastare opowieści” są historią biblijną opartą na Starym Testamencie, który dla wielu jest źródłem uniwersalnych prawd. Historie te, mimo upływu lat, nie są jedynie pradawnymi opowiadaniami zamkniętymi w zakurzonej księdze, bowiem ich aktualność jest wciąż widoczna. Dzieje zawarte w księgach Starego Testamentu i losy ich bohaterów, to często nadal powielane nasze, współczesne błędy i zachowania. Ale także w owych księgach, często poszukujemy nadziei czy drogowskazów.

 

Na podstawie treści zawartych w Starym Testamencie, twórcy chcą zmierzyć się z problemami świata współczesnego i poprzez język teatru nawiązać dialog z dziećmi w wieku 6+, do których przedstawienie jest adresowane. Spektakl jest próbą opowiedzenia dzieciom o prawdach rządzących światem oraz zapoznaniem najmłodszych z kodeksem moralnym, który wyznacza dobro i zło, a także przedstawia wzorce i antywzorce postępowania.

 

W naszym spektaklu, każdy z aktorów przybliży jedną opowieść ze Starego Testamentu, wskazując na wciąż aktualne tematy i sytuacje. Ale te „Prastare opowieści” przedstawione będą nie tylko słowem, bowiem w tym przekazie ważny będzie także teatr formy. Na teatralnej scenie zobaczymy świat wykreowany z papieru – papierowych lalek animowanych przez aktorów oraz teatru gestu – zbudowanego z rąk. Gesty i słowo będą także ważne w jeszcze jednym kontekście – języka migowego, który w spektaklu będzie używany przez aktorów. Stworzy to niezwykle plastyczną i poetycką opowieść, pełną symboli, zagadnień i zjawisk, odnoszących się do świata i człowieka.

Beznazwy-1
 
 
Beznazwy-1
fotografia, projekt afisza: Grzegorz Gajos
 
 


fot. Grzegorz Gajos