Smacznego, proszę Wilka fot. Grzegorz Gajos  (18)

autor Marta Guśniowska

reżyseria Marián Pecko

scenografia Eva Farkašová

muzyka Tomasz Łukasiewicz


OBSADA:

Wilk Mariola Ordak-Świątkiewicz

Zajączek Jakub Kowalczyk

Pajęczyca Elżbieta Żłobicka

Wilk II, Kleszcz II, Lisica Dorota Nowak

Wilk III, Kleszcz I, Zajęczyca Agnieszka Zyskowska-Biskup

muzyka na żywo Tomasz Łukasiewicz


prapremiera polska 6 lutego 2016

27 zł Ulgowy / 30 zł Normalny / 25 zł Grupowy (grupa min. 20 osób)
wiek odbiorców: od 5 lat
czas trwania: 1 godz.

Wilk i Zająć – znamy tę parę wszyscy – z kreskówek, bajek, baśni i opowiadań, ale takie przygody tej charakterystycznej pary, mogła wymyślić tylko pisarka o nieposkromionej wyobraźni, czyli Marta Guśniowska. Bo tutaj nie chodzi o to, by gonić króliczka… tzn. Zajączka, lecz się nim zaopiekować.

Stary Wilk, a tak naprawdę Wilczyca, szykuje się do swej ostatniej drogi, ale niestety, nie może spokojnie odejść, bo na tej drodze staje nie kto inny – jak zagubiony, wesolutki i naiwny Zajączek. Można się wściec i chce się zjeść, ale… trzeba zadbać, zaopiekować, potowarzyszyć, a tak naprawdę po prostu pokochać. Wilk, tzn. Wilczyca i Zajączek wędrują razem w poszukiwaniu domu, a odnajdują prawdziwe szczęście. Budują piękną relację i tworzą coś nieprzemijalnego. To ich wspólne wędrowanie, wzajemne poznawanie się, niesie ze sobą tak ważną dla każdego dziecka mądrość mówiącą o tym, że prawdziwe, głębokie relacje są w życiu każdego człowieka czymś najcenniejszym.

Piękna oprawa sceniczna tego zabawnego i mądrego tekstu przyciągnie uwagę zarówno małych i dużych. Misternie wykonane lalki zwierząt o pięknie rzeźbionych twarzach, zabawne dialogi, zaskakujące zwroty akcji, uwielbiana przez opolską publiczność reżyserska ręka Mariána Pecki, a do tego świetne zgranie zespołu aktorskiego, to gwarancja miło i mądrze spędzonego czasu z dziećmi.
 
 
 

realizacja trailera Marcin Pawełczak
 
 


fot. Grzegorz Gajos
 
 

projekty scenograficzne lalek autorstwa Evy Farkašovej