W ŚRODKU SŁOŃCA GROMADZI SIE POPIÓŁ, WROCŁAW, fot. Karol_Krukowski_1 (10)

autor Artur Pałyga

reżyseria Agata Kucińska

scenografia Mirek Kaczmarek

muzyka Sambor Dudziński


OBSADA:

Lucy, dziewczyna, kobieta, chora na raka, mama Marcina, gruba baba 1 Anna Makowska-Kowalczyk

Płomyk, strażak, dziennikarz, tata Marcina, tata Wojtusia Tomasz Maśląkowski

Iskierka, psycholog policyjny, dziennikarka, gruba baba 2, mama Wojtusia Agata Kucińska

Słońce Radosław Kasiukiewicz


premiera 29 stycznia 2015 r.

25 zł Ulgowy / 30 zł Normalny / 21 zł Grupowy (grupa min. 20 osób)
wiek odbiorców: od 16 lat
czas trwania: 1 godz. 30 min

9 maja 2017 (wtorek), godz. 11:00 i 17:00
mała scena Opolskiego Teatru Lalki i Aktora 

 

Lalkowy spektakl dla dorosłych w reżyserii Agaty Kucińskiej na podstawie uhonorowanej Gdyńską Nagrodą Dramaturgiczną sztuki Artura Pałygi.

Punktem wyjścia spektaklu jest tragiczna śmierć Lucy, która ginie podczas pożaru we własnym mieszkaniu. Widzowie zastają ją w chwili przechodzenia ze świata żywych

w inny, nieznany wymiar. Ów moment „pomiędzy”, punkt zawieszenia – to czas rozliczenia własnego ja w kontekście nagłego, dramatycznego odejścia. Kobieta spogląda z tego punktu wstecz na swoje życie. Są przy niej Płomyk i Iskierka, niby-aniołowie, niby-Charonowie, którzy pomagają bohaterce przeżyć trudne chwile, prowokują do wysnuwania wniosków, a czasem boleśnie dopiekają.

 

Historia Lucy przeplata się z losami innych osób, które na swój sposób także doświadczają końca świata. Na scenie widzimy więc rodziców sparaliżowanego chłopca, nieuleczalnie chorą  kobietę, matkę nie mogącą sobie poradzić z lękiem o dziecko. Bohaterów łączy jedno: wszyscy uparcie próbują odnaleźć sens w tragediach, które ich spotkały, znaleźć punkt oparcia w chaosie, jaki wdarł się w ich życie.

 

W ŚRODKU SŁOŃCA… opowiada o jednej z najbardziej uniwersalnych ludzkich potrzeb: ciągłym poszukiwaniu sensu i dążeniu do harmonii.

 

 
 
 

 
 


fot. Karol Krukowski