rozkładówka

TCHÓRZOFRETKA

Tchórzofretka nie miała przyjaciół. Nikt nie miał szansy się z nią zaprzyjaźnić i nikt nie miał okazji jej poznać, ponieważ… nigdy nie wychodziła z domu. Panicznie bała się niebezpieczeństwa, ryzyka i wszystkiego, co nieznane. Przylgnęło do niej, jak do każdej fretki, że jest tchórzliwa.

WIĘCEJ

_DSC5131

NIEDOPARKI

Zagadka na miarę Trójkąta Bermudzkiego…
…wielka tajemnica codzienności…
…niepojęte źródło konsternacji…

 
…to w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora odkryjecie…
sekret znikających skarpetek!
WIĘCEJ

_DSC0174

TYGRYS PIETREK

„Tygrys Pietrek” to opowieść o strachu i jego przezwyciężeniu. Mały tygrys Pietrek często ma „pietra”, jest wystraszony, zalękniony. Boi się wszystkiego. Za swój nadmierny strach otrzymuje od dorosłych tygrysów dotkliwą karę: zostaje pozbawiony swoich tygrysich pasków!

WIĘCEJ

Zorro fot. Grzegorz Gajos (1)

ZORRO

Czy miłośnicy spektaklu „Trzej Muszkieterowie” są w stanie wyobrazić sobie coś lepszego, niż jego… „drugi odcinek”? Tak właśnie komedię „Zorro” określa sam Paweł Aigner. Reżyser napisał również scenariusz, w związku z czym pełen jest niespodzianek nawet dla znawców powieści i filmowych realizacji. To zupełnie nowa – i dość przewrotna! – interpretacja historii o znanym bohaterze.

WIĘCEJ

Dziennik Anne Frank (30)

DZIENNIK ANNE FRANK

Dziennik nastoletniej Anne Frank, do dziś najbardziej znana na świecie holenderska książka, stanowi niezwykle ważne świadectwo Holocaustu. Dzięki spojrzeniu na świat oczami dziewczyny, można dostrzec zarówno piękno i głębię relacji między ludźmi, uśmiechnąć się w odpowiedzi na jej młodzieńczą prostoduszność, jak i za jej pośrednictwem doświadczyć takich działań, które nigdy nie powinny mieć miejsca. A do których – jak się okazuje, mimo lekcji jaką ludzkości dała historia – wciąż zdolny jest człowiek.

WIĘCEJ

_DSC2152

KSIĄŻĘ I PRAWDA

W Opolskim Teatrze Lalki i Aktora zobaczymy baśniową i intelektualnie prowokującą sztukę o poszukiwaniu Prawdy. Poszukiwanie nie jest bezinteresowne, bo nagrodą dla znalazcy Prawdy, Księcia, ma być piękna córka wieśniaka – gdyż taki właśnie warunek, zakochanemu w niej do szaleństwa Księciu, postawił jej ojciec. Książę, jak to w baśniach bywa, wybrał się na długie i pełne przygód poszukiwania Prawdy – zakończone wieloznacznym sukcesem…
WIĘCEJ

rozkładówka

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA

To, że teatr, jak i powieść, ale i film, no i fotografia, oraz… Dosyć już, – powiedzmy ogólnie – sztuka, by nie rozwlekać tej listy – bywa zwierciadłem, w którym pięknie odzwierciedla się piękny, (albo i niepiękny) świat ludzi i rzeczy, to wiemy! Jeszcze i to wiemy, że pięknie (j.w.) prezentują się w zwierciadle odbicia oblicz pięknych królowych, królewien, dam… Magia zwierciadła panuje w baśni o Królewnie Śnieżce, ba, bez tajemniczego i zaczarowanego, elokwentnego zwierciadła w ogóle by tej baśni nie było… ale i sama Śnieżka i baśń o niej w ilu zwierciadłach sztuki się mnoży? W literaturze, w teatrze, w filmie… w balecie i kabarecie też!

WIĘCEJ
_DSC7178

ZAGUBIONY CHŁOPIEC

Po przedstawieniach dla dorosłych, bardzo dobrze przyjętych przez widzów i krytyków – Morisson-Śmiercisyn oraz [ˈDʑADƗ], Paweł Passini postanowił swoją kolejną sztukę w OTLiA zaadresować do widzów młodszych.

WIĘCEJ

_DSC6545

MARVIN

Dinozaur, Żółw i Motyl czyli Marvin, Finn i Ulisses to bohaterowie najnowszej bajki Marty Guśniowskiej. Dinozaur Marvin smuci się, bo jest przedstawicielem gatunku, który musi zniknąć… Ta niewesoła perspektywa czyni Marvina trochę melancholijnym, ale na szczęście spotyka przyjaciół z którymi przeżywa wiele zabawnych przygód, które dzieją się na granicy tego, ale i „tamtego świata”. Przyjaźń i przemijanie: Dinozaur martwi się wyginięciem, na które, wraz z innymi dinozaurami jest skazany, motyl Ulisses wie, że jego czas jest krótki, z czym się pogodnie godzi, za to żółw Finn wie, że pożyje długo, ale możliwe, że i w samotności… Przyjaciele próbują coś z tym wszystkim zrobić, szukają wspólnie wyjścia z tej pogmatwanej sytuacji!

WIĘCEJ

_DSC6470

MAŁA DRAKA O ZWIERZAKACH

Zwierzątka zagoszczą po raz kolejny na naszej teatralnej scenie! Szczeżuja, pijawka lekarska, żółw grecki, piękne ptaki – kaczka hełmiatka, kulon i batalion – mogą być już niedługo obecne tylko na zdjęciach i obrazkach w podręcznikach zoologii… To gatunki, którym grozi wyginięcie! Skażenie środowiska, katastrofy ekologiczne i ludzka, niestety, chciwość i bezmyślność zagrażają naszym „braciom mniejszym”!

WIĘCEJ

STARSZE WPISY