_DSC8700

JA GORYL, TY CZŁOWIEK

„Ja goryl, Ty człowiek”, to spektakl inspirowany życiem Koko – najsłynniejszej na świecie gorylicy, która potrafiła posługiwać się językiem migowym i porozumiewać z człowiekiem. Przez większość życia, Koko mieszkała w Woodside w Kalifornii, w siedzibie organizacji The Gorilla Foundation. Jej opiekunka od dziecka uczyła ją języka migowego, w wyniku czego, dorosła gorylica rozumiała ponad 1000 znaków amerykańskiego języka migowego i ponad 2000 słów w języku angielskim. Mimo, że teatralna opowieść nie jest dokumentalnym odzwierciedleniem życie zwierzęcia, elementy historii mają źródło w prawdziwych wydarzeniach.

WIĘCEJ

_A

KRÓLOWA ŚNIEGU

„Królowa Śniegu” w OTLiA jest uniwersalną i wielowątkową baśnią, dotykającą tematów przemijania, dojrzewania i starzenia się w kontekście wspólnych, międzypokoleniowych doświadczeń. Opowiada o bezgranicznym wybaczeniu, miłości i potrzebie bliskości drugiego człowieka. To spektakl, który swoich odbiorców ma skłaniać do krytycznej refleksji nad problemem istnienia zła w naszej codzienności.
WIĘCEJ

Prastre opowieści fot. Grzegorz Gajos (2)

PRASTARE OPOWIEŚCI

„Prastare opowieści” są historią biblijną opartą na Starym Testamencie, który dla wielu jest źródłem uniwersalnych prawd. Historie te, mimo upływu lat, nie są jedynie pradawnymi opowiadaniami zamkniętymi w zakurzonej księdze, bowiem ich aktualność jest wciąż widoczna. Dzieje zawarte w księgach Starego Testamentu i losy ich bohaterów, to często nadal powielane nasze, współczesne błędy i zachowania. Ale także w owych księgach, często poszukujemy nadziei czy drogowskazów.
WIĘCEJ

_DSC9940

CALINECZKA

Wszyscy znamy ten piękny utwór wielkiego Hansa Christiana Andersena, opowiadający historię „Calineczki”, narodzonej z ziarenka. Teatralną wersję na podstawie baśni, napisała Marta Guśniowska i to jej słowami poznajemy opowieść o dziewczynce i jej niezwykłych przygodach, spotkaniach, przyjaźniach.

WIĘCEJ

_DSC9775

O MNIEJSZYCH BRACISZKACH ŚW. FRANCISZKA

„O mniejszych braciszkach Św. Franciszka”, to obsypana nagrodami, urocza, bajkowa i pełna humoru opowieść o przygodach Franciszka z Asyżu. Nie bez powodu Św. Franciszek uznany został za patrona zwierząt i ekologii – Franciszek kochał cały świat, a zwłaszcza wszystkich jego „mniejszych” mieszkańców.

WIĘCEJ

_DSC9631

PSIAKOŚĆ. MUSICAL O ZWIERZĘCEJ MIŁOŚCI

Wyobraźcie sobie domowego psa, porzuconego w lesie przez bezdusznego człowieka… U większości z nas obudzi się złość! W naszym bohaterze obudzi się lęk… Ale na szczęście nie na długo, gdyż spotkana w lesie dzika Wilczka, wywoła… może nie wilka z lasu, ale lawinę wielu zdarzeń, dzięki którym nasz bohater odnajdzie prawdziwe szczęście!

WIĘCEJ

małe (1)

ALICJA W KRAINIE CZARÓW

W Opolskim Teatrze Lalki i Aktora po raz kolejny sięgamy do kultowego tekstu, znanego niemal na całym świecie. Powieść Lewisa Carrolla, wydana po raz pierwszy w roku 1865, doczekała się tłumaczenia na 125 języków i setek tysięcy sprzedanych egzemplarzy.

WIĘCEJ

_DSC4408

WIELKIE MI COŚ

Dziewiętnastego kwietnia, o godzinie dwudziestej trzeciej dwadzieścia, Słoń Pistacjusz połknął Księżyc. Tak zaczyna się nasza historia – opowieść o Słoniu, który niechcący połknął księżyc, o Wilku, który próbuje ów księżyc odzyskać i o Edgarze, Najmniejszym Ziarenku Piasku, przekonanym, że zostało stworzone do rzeczy wielkich.

WIĘCEJ

rozkładówka

TCHÓRZOFRETKA

Tchórzofretka nie miała przyjaciół. Nikt nie miał szansy się z nią zaprzyjaźnić i nikt nie miał okazji jej poznać, ponieważ… nigdy nie wychodziła z domu. Panicznie bała się niebezpieczeństwa, ryzyka i wszystkiego, co nieznane. Przylgnęło do niej, jak do każdej fretki, że jest tchórzliwa.

WIĘCEJ

_DSC5131

NIEDOPARKI

Zagadka na miarę Trójkąta Bermudzkiego…
…wielka tajemnica codzienności…
…niepojęte źródło konsternacji…

 
…to w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora odkryjecie…
sekret znikających skarpetek!
WIĘCEJ

STARSZE WPISY