SPOTKANIA (NIE)MOŻLIWE/ FOTORELACJA

Dziś odbyły się ostatnie w tym roku warsztaty pn. SPOTKANIA (NIE)MOŻLIWE realizowane w ramach projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to! Choć sam projekt realizujemy od 2013 roku, to ten cykl powstał dopiero podczas tej edycji. Zajęcia prowadzi nasza aktorka, Anna Wieczorek.

SPOTKANIA (NIE)MOŻLIWE to warsztaty przeznaczone dla całych klas, prowadzone w charakterze panelu dyskusyjnego, konwersatorium, przypominające swoją formułą „drama lessons” i wykorzystujące techniki z nich zaczerpnięte. Warsztat skupia się na analizie wybranych postaci literackich w oparciu o techniki teatralne.

 

Podczas warsztatów, każdy uczestnik miał za zadanie wcielić się w wybraną postać, uwzględniając cechy tego bohatera i w formie etiudy teatralnej przedstawić go w pierwszej osobie liczby pojedynczej. W kolejnej części warsztatów uczestnicy zestawiali ze sobą „przeciwnych” bohaterów, tworząc „spotkania niemożliwe”, w których bohaterowie spotykają się w nowym świecie i tworzą nowe dialogi.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory wzięli udział w warsztatach! A zainteresowanych uspokajamy, że kolejne rozpoczynamy w lutym 😊

A na koniec – krótka fotorelacja warsztatów z udziałem uczniów kl. VI PSP nr 21 w Opolu.

 
 

fot. Grzegorz Gajos