LATO W TEATRZE + 2016

Już po raz 6. W Opolskim Teatrze Lalki i Aktora odbędą się artystyczne warsztaty LATO w TEATRZE. Do wspólnego artystycznego działania zapraszamy wraz ze Stowarzyszeniem Opolskie LAMY i niezmiennie z Młodzieżowym Domem Kultury!

WIĘCEJ

Dotknij Teatru edycja 2014

Dotknij Teatru to ogólnopolski projekt organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Jego celem jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów. To wyjątkowo szeroka i interdyscyplinarna forma obchodów Dnia Teatru. Poprzez program zawierający różnorodne działania, m.in. spektakle, warsztaty, czytania dramatów, akcje plenerowe, performance, wystawy, próby otwarte, projekcje, wykłady i koncerty, promuje i popularyzuje sztukę teatru i czyni ją dostępną w najróżniejszych przestrzeniach. Widzowie poznają teatr „od kuchni”, zostają zaproszeni do wspólnego tworzenia.

WIĘCEJ

Lato w Teatrze edycja 2014

CELE I ZAŁOŻENIA PROJEKTU

„LATO W TEATRZE” jest atrakcyjną ofertą teatralną dla uczniów, którzy z różnych przyczyn spędzą wakacje w swojej miejscowości. Projekt został zainicjowany w 2008 roku. Realizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Teatralne półkolonie i warsztaty odbywają się między 28 czerwca a 31 sierpnia 2014 roku w dwudziestu ośmiu miejscowościach w całej Polsce. Codziennie przez dwa tygodnie uczestnicy projektu pracują nad spektaklem pod opieką profesjonalnych artystów w sprofilowanych grupach: aktorskiej, scenograficzno-kostiumowej, muzycznej, dokumentacyjno-promocyjnej lub technicznej. Na koniec przedstawienie prezentowane jest w teatrze, domu kultury bądź przestrzeni miejskiej.

 

Warsztaty są dla dzieci szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie. Profesjonalni artyści mogą podzielić się  doświadczeniem zawodowym i zaprezentować swoje metody pracy, a także poznać potrzeby i wrażliwość młodej widowni.

WIĘCEJ

Meeting the Odyssey

O PROJEKCIE:

MEETING THE ODYSSEY (SPOTKANIE ODYSEJA) to międzynarodowy społeczno-artystyczny projekt o ogromnym zasięgu, zakładający współpracę 14 partnerów z 11 krajów, którzy wyruszą w rejs od Bałtyku po Morze Śródziemne. Latem 2014 roku artyści i instytucje z różnych krajów Europy rozpoczynają podróż, która potrwa aż 3 lata. Żeglując od portu do portu, odwiedzając różne miasta Europy, będą dawać warsztaty, grać spektakle i tworzyć zdarzenia artystyczne. U podłoża projektu leży idea połączenia wątków Odysei Homera z tematami ważnymi i aktualnymi dla współczesnej Europy oraz indywidualnymi historiami zebranymi od mieszkańców odwiedzanych miejsc. SPOTKANIE ODYSEJA to również podróż sama w sobie – łączącą ludzi w wieloletniej współpracy, odkrywaniu nowych artystycznych lądów i  budowaniu kulturowego porozumienia. Liderem projektu jest VIIRUS THEATRE z Finlandii, a jedynym partnerem z Polski – Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki.

WIĘCEJ

Teatr Polska

O PROGRAMIE:

Teatr Polska jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających utrudniony dostęp do oferty teatralnej.

 

Celem programu jest promocja ciekawego repertuaru  w ośrodkach mających utrudniony dostęp do oferty teatralnej oraz zaktywizowanie teatrów do działalności wykraczającej poza własne miasto i konkretny budynek teatralny. Program ma także otworzyć możliwości współpracy między teatrami a ośrodkami kultury, a także ułatwić poznanie nowych miejsc i przestrzeni, w których można wystawić spektakle.

WIĘCEJ

Dotknij Teatru edycja 2013

Dotknij teatru to ogólnopolski projekt przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru,  którego celem jest stworzenie możliwość twórczego spotkania artystów teatru i widzów.

WIĘCEJ

Lato z Teatrem edycja 2013

1-10 lipca 2013

Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu i Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu-Bierkowicach serdecznie zapraszają zainteresowane dzieci i młodzież w wieku 9-18 lat na letnie warsztaty artystyczne, które odbędą się w dniach 1-10 lipca 2013. Warsztaty przygotowane będą dla 30 osób.

WIĘCEJ

Lato w Teatrze edycja 2012

Lato w Teatrze jest atrakcyjną ofertą teatralną dla uczniów, którzy z różnych przyczyn spędzą wakacje w swojej miejscowości. Projekt został zainicjowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i jest koordynowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

WIĘCEJ

Lato w Teatrze edycja 2011

LATO W TEATRZE jest atrakcyjną ofertą teatralną dla uczniów, którzy z różnych przyczyn spędzą wakacje w swojej miejscowości. Projekt został zainicjowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i jest koordynowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

WIĘCEJ

STARSZE WPISY