„SYMBIOZA” – SPEKTAKL W WYKONANIU TEATRU ZAPADNIA W PONIEDZIAŁEK W OTLiA

Premierowy spektakl Teatru Zapadnia jest reakcją na coraz częściej i wyraźniej ujawniający się w literaturze i w przestrzeniach społecznych problem relacji między matką a córką.

Demaskuje wstydliwy i niepokojący obraz matki, który często jest wypierany i przemilczany, a który jednak istnieje, nurtuje i przygnębia. Spektakl odsłania negatywny archetyp matki, która poza macierzyńską troską, mądrością i wszystkim co dobre, może oznaczać to, co destrukcyjne, to, co pożera i przeraża.

Główną ideą przedstawienia jest ukazanie niezdolności matki do przerwania symbiotycznej więzi z córką.

Tłem spektaklu jest obraz transgeneracyjnego przekazu babka-matka-córka. Przekaz ten uwarunkowany jest zależnościami rodzinnymi, społecznymi, kulturowymi, religijnymi. Często stanowi pudełko, które ogranicza naszą wolność, podporządkowując nas określonym regułom i kodom. Szczególnie mocno oddziałuje w społecznościach podporządkowanych religijnym instytucjom.

 
Spektakl prezentowany będzie na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Venice (USA) w czerwcu 2020 r.

 

Spektakl prezentowany będzie w poniedziałek 25.11.2019 o godz. 19:00 na małej scenie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Na spektakl obowiązują zaproszenia i wejściówki. Wejściówki do pobrania w sekretariacie MDK, ul. Strzelców Byt. 1.

 
 


 

Teatr ZAPADNIA

„SYMBIOZA”

reżyseria: Agnieszka Magdalena Włoch

występują: Julia Magdalena Gleń, Martyna Magdalena Migacz, Aneta Magdalena Majewska, Paulina Antoszczyszyn, Piotr Fujarewicz, Łukasz „Gordon” Woźniak