TEATR. ABCDEmocje/// TEATR. Poczuj to!

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli, pedagogów, animatorów kultury, a także wszystkich pasjonatów teatru, na warsztaty z zakresu pedagogiki teatru.

„100 rzeczy i co można z nimi zrobić” – warsztaty w cyklu TEATR. ABCEmocje projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to!, poprowadzi Justyna Czarnota, pedagog teatru w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
Nie masz funduszy na zakup materiałów warsztatowych dla uczestników? Po raz kolejny pracujesz w sali szkolnej i brakuje Ci już pomysłów na ćwiczenia?
A może chcesz z nowej perspektywy spojrzeć na stosy rzeczy, które Cię otaczają? Ten warsztat jest właśnie dla Ciebie!
W teatrze będzie na nas czekało dokładnie 100 przedmiotów. Przyjrzymy się im uważnie, zbadamy ich właściwości i możliwości teatralnego wykorzystania.

Zajęcia będą miały charakter warsztatowy. Zachęcamy do założenia wygodnych ubrań niekrępujących ruchu.


13fot. Grzegorz Gajos


Prowadząca warsztaty: Justyna Czarnota – pedagog teatru, pasjonatka teatru dla dzieci i młodzieży. Absolwentka filologii polskiej ze specjalnością nauczycielską i teatrologiczną Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i podyplomowych studiów „Literatura i książka dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności” na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła Szkołę Treningu Grupowego Fundacji Szkoła Liderów. Od 2010 roku współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, gdzie obecnie kieruje Działem Pedagogiki Teatru. Członek Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współautorka instalacji i performansu “Ściana, która łączy” prezentowanego przez Narodową Galerię Sztuki “Zachęta” podczas Międzynarodowego Karnawału Dzieci Biennale w Wenecji 2016. Pedagog teatru przy spektaklach „Sonia śpi gdzie indziej”, „Księga niewidzialna”, „Lustrzana chmura” oraz „Traktat o wykradaniu owoców” w reż. Roberta Jarosza. Realizuje autorskie projekty z zakresu edukacji oraz upowszechniania kultury.


Cykl warsztatów obejmuje dwa spotkania 5 i 6 listopada:
5.11. godz. 16:00-20:00, Scena na Piętrze
6.11. godz. 10:00-17:00, Foyer Małej Sceny
Warsztaty odbywają się w siedzibie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, ul. Kośnego 2a.
Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują rezerwacje pod nr tel. 77/ 454 37 96, 77 407 90 56 lub e-mail: bow@teatrlalki.opole.pl. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 
 

INTERNET_poziomjpg