TEATR. ABCDEmocje/ TEATR. Poczuj to!

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli, pedagogów, animatorów kultury, a także wszystkich pasjonatów teatru, na warsztaty z zakresu pedagogiki teatru. Warsztaty w cyklu TEATR. ABCEmocje projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to!, poprowadzi Justyna Czarnota, pedagog teatru w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

 

„Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa,
czyli o potencjale komiksów w codziennej praktyce szkolnej”
 
Komiksy przeżywają dziś swój renesans – sięgają po nie zarówno dzieci, jak młodzież i dorośli. Podczas spotkania przyjrzymy się ofercie komiksowej w Polsce oraz zobaczymy, które teksty są szczególnie inspirujące do pracy w szkole. Przeanalizujemy różne sposoby łączenia rysunku z wypowiedzią bohaterów i spróbujemy zainscenizować grupowo napisany komiks!
 
Prowadząca warsztaty: Justyna Czarnota – pedagog teatru, pasjonatka teatru dla dzieci i młodzieży. Absolwentka filologii polskiej ze specjalnością nauczycielską i teatrologiczną Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i podyplomowych studiów „Literatura i książka dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności” na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła Szkołę Treningu Grupowego Fundacji Szkoła Liderów. Od 2010 roku współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, gdzie obecnie kieruje Działem Pedagogiki Teatru. Członek Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współautorka instalacji i performansu “Ściana, która łączy” prezentowanego przez Narodową Galerię Sztuki “Zachęta” podczas Międzynarodowego Karnawału Dzieci Biennale w Wenecji 2016. Pedagog teatru przy spektaklach „Sonia śpi gdzie indziej”, „Księga niewidzialna”, „Lustrzana chmura” oraz „Traktat o wykradaniu owoców” w reż. Roberta Jarosza. Realizuje autorskie projekty z zakresu edukacji oraz upowszechniania kultury.
 
Cykl warsztatów obejmuje dwa spotkania 15 i 16 listopada:
15.11. godz. 10:00-13:00 i 14:00-17:00
16.11. godz. 10.00-13.00
 
Warsztaty odbywają się w siedzibie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, ul. Kośnego 2a.
Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują rezerwacje pod nr tel. 77/ 454 37 96, 77 407 90 56 lub e-mail: bow@teatrlalki.opole.pl. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.


 
 
72352488_2640365352686736_6762462982925451264_o

(zdjęcie pochodzące z poprzedniego cyklu warsztatów TEATR. ABCDemocje,
fot. Grzegorz Gajos)


 

Warsztaty TEATR. ABCDEmocje odbywają się w ramach projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to!, który jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

internet