TEATR ABCDEMOCJE – WARSZTATY ON-LINE

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla nauczycieli i pedagogów: „Online. I co dalej?” Warsztaty odbywają się w ramach cyklu TEATR. ABCDEmocje projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to! , prowadzenie: Justyna Czarnota (Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie). Warsztaty adresowane są do wszystkich nauczycieli, pedagogów, animatorów kultury, a także wszystkich pasjonatów teatru, na warsztaty z zakresu pedagogiki teatru.


 
Online. I co dalej?
Kilka miesięcy pracy zdalnej było dla nauczycieli, edukatorów i instruktorów ogromnym wyzwaniem. Wiązało się z jednej strony z koniecznością zdobycia nowych narzędzi pracy, a drugiej – z przedefiniowaniem swojej dotychczasowej roli. Podczas dwóch spotkań przyjrzymy się temu, co w rzeczywistości permanentnego funkcjonowania w sieci postrzegamy jako wartość, którą możemy i chcemy wykorzystać w dalszej pracy zawodowej i w życiu prywatnym, a także spróbujemy performatywnie przygotować się do przerwy wakacyjnej.
 
Prowadząca warsztaty:Justyna Czarnota – pedagog teatru, pasjonatka teatru dla dzieci i młodzieży. Absolwentka filologii polskiej ze specjalnością nauczycielską i teatrologiczną Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i podyplomowych studiów „Literatura i książka dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności” na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła Szkołę Treningu Grupowego Fundacji Szkoła Liderów. Od 2010 roku współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, gdzie obecnie kieruje Działem Pedagogiki Teatru. Członek Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współautorka instalacji i performansu “Ściana, która łączy” prezentowanego przez Narodową Galerię Sztuki “Zachęta” podczas Międzynarodowego Karnawału Dzieci Biennale w Wenecji 2016. Pedagog teatru przy spektaklach „Sonia śpi gdzie indziej”, „Księga niewidzialna”, „Lustrzana chmura” oraz „Traktat o wykradaniu owoców” w reż. Roberta Jarosza. Realizuje autorskie projekty z zakresu edukacji oraz upowszechniania kultury.
 
Warsztaty odbędą się 15 czerwca o godz 17:30.
Warsztaty odbędą się w sieci, na platformie Zoom. Link wraz z instrukcją logowania dostaniecie Państwo mailowo po zakończonej rekrutacji.
 
Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują rezerwacje mailowa e-mail: bow@teatrlalki.opole.pl. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 
 

15.06

 
 

internet