WARSZTATY DLA DZIECI W WIEKU 8-12 LAT PODCZAS PRÓB DO PREMIERY OTLiA „KSIĄŻĘ I PRAWDA”

Na scenie Opolskiego Teatru Lali i Aktora zagości niebawem znakomita sztuka „Książę i Prawda”, której autorem jest Jean-Claude Carrière – znany i ceniony w świecie scenarzysta, pisarz, aktor, laureat Oscara (2014) za całokształt twórczości. Premiera spektaklu w OTLiA została zaplanowana na 15 września 2018.

 

Czy Księciu uda się odnaleźć Prawdę i zdobyć ukochaną Dziewczynę, czy trzeba wierzyć we wszystko, co opowiadają, i o czym rozmawiają Książę, Gawędziarz, Starzec, Żebraczka? W sztuce pada wiele pytań, wiele odpowiedzi, wiele słów; ale jesteśmy również świadkami czynów, wydarzeń, zabawnych historii.

 

Wyreżyseruje „Księcia i Prawdę” Bogusław Kierc, którego wrażliwe podejście do młodych widzów przeżywaliśmy i podziwialiśmy w nagradzanym i wyróżnianym za artyzm i problematykę psychologiczną spektaklu „Wnyk” kilka lat temu. Wrażliwość, empatia, to kluczowe idee, z jakimi reżyser wyrusza na poszukiwanie i odkrywanie Prawdy w swoim najnowszym spektaklu, bowiem chciałby go reżyserować i współtworzyć wraz z dziećmi, które zapragną razem z nim udać się w teatralną drogę przygód i zagadek, zabawy i humoru, mądrych i przewrotnych opowieści i przypowieści.

 

Dlatego serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 8-12 lat do uczestnictwa w próbach i współtworzenia przedstawienia. Wasz głos, Wasze myśli, uczucia i opinie na temat tego, co będzie realizowane na scenie – będą istotne. Czeka Was niesamowita przygoda teatralna i uczestniczenie w procesie powstawania przedstawienia teatralnego.  Serdecznie zapraszamy!

 

Udział w próbach jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest: obecność w próbach przez określony termin od 17 do 30 sierpnia pod opieką rodzica/ opiekuna prawnego. Próby odbywać się będą w godz. 17:00-20:00. Obowiązuje kolejność zgłoszeń (maksymalna ilość uczestników: 12 osób).

 

Więcej informacji i zapisy pod nr telefonu: 77 454 23 36 wew. 72

(Biuro Promocji Opolskiego Teatru Lalki i Aktora).