To darmowe warsztaty problemowe i spotkania dla grup/klas przygotowane do wybranych przedstawień, prowadzone przez pedagog teatru, aktorów oraz artystów i pedagogów współpracujących z Teatrem.

 

Ćwiczenia z wyobraźni – warsztaty do przedstawienia 35 maja

Spektakl przenosi widzów do świata na opak i jest podróżą przez rozmaite wyobrażone krainy, natomiast warsztat zgłębia sensy przedstawienia i jest formą zaproszenia do wspólnej zabawy z wyobraźnią. Wychodząc od relaksacji i przyjaznych słów tworzymy niezwykłą krainę, do której przenosi się każdy z uczestników warsztatów i tak poprzez działania ruchowe, tekstowe, choreograficzne i plastyczne stwarzany jest nowy świat – całkowicie należący do tych, którzy biorą udział w warsztatach. Lekka i zabawna formuła warsztatów pozwala zgłębić sensy spektaklu i otworzyć widzów na rozmowę o tematach trudnych, niejednoznacznych i często zbywanych milczeniem w tradycyjnych rozmowach na temat obejrzanego spektaklu.

 

Świetlni ratownicy – warsztaty do przedstawienia Światełko

W ramach warsztatów wyruszamy na wspólną misję ratunkową – chcemy odczarować białą, smutną, pustą przestrzeń, uratować ją i wypełnić naszymi słowami, myślami, marzeniami. Warsztat ma na celu przepracowanie problemów zawartych w spektaklu, pozwala dzieciom przejść przez silne emocje, które wywołuje przedstawienie i pogłębić znaczenie i wymowę sztuki. Poprzez wspólne działanie i zabawę dzieci nie tylko mogą lepiej zrozumieć spektakl, ale również mają szansę pracować nad tym, co dla nich ważne, a często trudne do wysłowienia.

 

Morrison dla licealistów – warsztaty do przedstawienia Morrison/Śmiercisyn

KLASA BUNTU

To warsztaty w formie nietypowej lekcji języka polskiego, którego tematem jest poezja buntowników, niesztampowy miks twórczości i osobowości: Jim Morrison – Rafał Wojaczek – Amy Winehous. Jak wyrwać poezję z nudnego kontekstu pogadanki o tym, co poeta miał na myśli? Co zrobić, żeby młodzież „zajawiła” się na czytanie poezji? Jak skłonić młodych do niewymuszonej pracy analityczno-interpretacyjnej, przy jednoczesnym zachowaniu ich swobody myślenia? Gdzie przebiega linia pomiędzy życiem a kreacją, biografią i mitem? Na te i wiele innych pytań wspólnie z młodymi ludźmi, spróbuje odpowiedzieć Alicja Morawska-Rubczak, która poza byciem pedagogiem teatru w OTLiA, jest również krytykiem teatralnym i polonistką.

ODLOT BEZ NARKOTYKÓW

Warsztat relaksacyjno-ruchowy przygotowany w oparciu o technikę pracy z ciałem i umysłem opracowaną przez Pawła Passiniego. Konfrontując tematykę spektaklu, który inspirowany jest życiem i twórczością Jima Morrisona, z potrzebami i wyzwaniami jakie współczesność stawia młodzieży, przygotowaliśmy cykl ćwiczeń, które pozwolą młodym ludziom wsłuchać się w siebie i pojąć korzyści płynące z przeżywania rzeczywistości czystym umysłem i swobodnym ciałem.

 

Docelowo planujemy przygotować warsztaty do jak największej liczby przedstawień prezentowanych w Teatrze.

 

REZERWACJE:

Alicja Morawska-Rubczak

alicja.morawska@teatrlalki.opole.pl

Biuro Obsługi Widzów tel. 077/ 454 37 96 lub 077/ 407 90 56.