WEEKEND Z CZYTANIEM-DZIAŁANIEM

Drodzy Widzowie! Mamy dla Was szczególne zaproszenie: do naszego Teatru i do sieci, powracają warsztaty Czytanie-Działanie! Na ten weekend przygotowujemy dla Was dwie odsłony: w sobotę warsztaty odbędą się stacjonarnie w siedzibie Teatru, a w niedzielę w formule on-line. A jeśli nie wiecie, na która wersję się zdecydować, to polecamy Wam… obie 😊 Czy w naszym Teatrze, czy we własnym domu, już w ten weekend możecie się z nami spotkać!

 

SOBOTA, 28.08.2021. GODZ. 16.00-17.30 – WARSZTATY STACJONARNE, NA MAŁA SCENA OTLiA
Czytamy i działamy wokół książki „Jak znaleźć słonia” Wydawnictwa Adamada, tekst i ilustracje: Bartek Brosz.

Każde dziecko marzy o zwierzaku-przyjacielu, o psie, kocie, chomiku… A gdyby to był… wielki słoń, który uwielbia zabawę w chowanego? Gdzież to się ukrył tym razem… W tramwaju? Pod łóżkiem? Na drzewie? W dziecięcych marzeniach wszystko jest możliwe. Tę wspaniałą opowieść, przeczyta Wam Dorota Nowak, a inspirowane książką warsztaty poprowadzą: Mariola Ordak-Świątkiewicz (warsztaty ruchowe) i Beata Wepa (warsztaty plastyczne).

Wydarzenie adresowane jest do dzieci w wieku 3-5 lat oraz ich rodzin. Wstęp wolny, Obowiązują rezerwacje mailowe e-mail: bow@teatrlalki.opole.pl
Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy do 27.08.2021 do godz. 15.00. Wszystkie osoby biorące udział w warsztatach, z wyjątkiem dzieci do lat 4, zobowiązani są do uczestnictwa w maseczkach ochronnych.


NIEDZIELA , 29.08.2021. GODZ. 12:00 – WARSZTATY ON-LINE NA YOU TUBE
Czytamy i działamy wokół książki „O wilku, który się przechwalał” Wydawnictwa Adamada, tekst: Orianne Lallemand, ilustracje: Éléonore Thuillier

Pieczenie szarlotki? Czytanie bajek zającowi? Strach przed własnym cieniem? Miłosne wiersze deklamowane Wilczycy? To już tylko wspomnienia. Wymażcie je czym prędzej z pamięci, bo tego słodkiego, zabawnego i delikatnego Wilka już nie ma. Jego miejsce zajął Wielki Zły Wilk, który dla sławy poświęci nawet przyjaźń. Można go jeszcze uratować? Historię o Wilku zaprezentuje Agnieszka Zyskowska-Biskup, a inspirowane książką warsztaty poprowadzą: Jakub Kowalczyk (warsztaty ruchowe) i Beata Wepa (warsztaty plastyczne).

Wydarzenie adresowane jest do dzieci w wieku 3-5 lat oraz ich rodzin. Czas trwania warsztatów: około 20 minut. Dostępność warsztatu online: w dniu 29.08.2021r. od godz. 12:00 do 18:00. Wydarzenie odbędzie się w sieci, na prywatnym linku w kanale Youtube. Warsztaty nie odbędą się w czasie rzeczywistym tzw. „na żywo” – link do filmiku wraz z instrukcją logowania dostaniecie Państwo mailowo po zakończonej rekrutacji. Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują rezerwacje mailowe e-mail: bow@teatrlalki.opole.pl Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.


Cz-DZ


INTERNETcdr


Źródła opisów i ilustracji: https://ksiegarnia.gwo.pl/…/ksi…/1643,jak-znalezc-slonia
https://adamada.pl/ksiazki/?search=o%20wilku