WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ „MULTIKREACJE”

W sobotę 14.10. o godz. 14:00 zapraszamy na wernisaż wystawy „Multikreacje”, dokumentującą wybrane wydarzenia, które odbyły się w ramach 5 lat realizacji projektu TEATR. Poczuj to!.

TEATR. Poczuj to! 2013-2017

Teatr jest spotkaniem i przestrzenią wymiany emocji.

Ta myśl stanęła u podstaw projektu z zakresu pedagogiki teatru, który pięć lat temu zagościł w naszym Teatrze. Koncentrując się na problematyce związanej z rozumieniem, nazywaniem i doświadczaniem emocji, chcieliśmy stworzyć naszym odbiorcom możliwość spotkania ze sztuką w zupełnie nowej formie. Oddaliśmy głos widzom – zarówno dzieciom (nawet tym kilkunastomiesięcznym!), jak i dorosłym (nawet tym blisko stuletnim!) i otworzyliśmy się jeszcze bardziej się na dialog.

 

Bez (u)czucia nie ma teatru!

Dlatego wystawa podsumowująca pięciolecie projektu jest zaproszeniem do tego, żebyście poczuli z nami smak emocji, które wypełniały przez te wszystkie lata Opolski Teatr Lalki i Aktora. Zaskoczenia, wzruszenia, zadziwienia i cała gama uczuć, którymi żyli uczestnicy warsztatów, czytań, dyskusji i spotkań, uchwycone czujnym i czułym okiem Grzegorza Gajosa. Wierzymy, że patrząc na te zdjęcia – poczujecie teatr!

 

Teatr dzieje się w relacji.

Teatr nie jest tylko statycznym budynkiem, lecz przede wszystkim miejscem, w którym dokonuje się ciągła wymiana energii pomiędzy sceną a widownią. Również fotografia wydarza się dzięki spotkaniu i otwarciu oczu na emocje, którymi tętnią relacje międzyludzkie. DRAMAT W AKCJI, CZYTANIE-DZIAŁANIE, AKADEMIA RODZICA, MULTIKREACJE, SCENO-PISANIA i TEATR ABCDEmocje – na zdjęciach zobaczycie wszystkie projektowe cykle, których bohaterami są ludzie i ich emocje w działaniu. Teatr? Po prostu poczuj to!

 

_DSC6074

fot. Grzegorz Gajos

 
 
Dofinansowane ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

mkidn (1)