WODNE STWORZENIA DO PRZYTULENIA – WYDARZENIE Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA WODY

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie pn. WODNE STWORZENIA DO PRZYTULENIA, na który składają się warsztaty, spektakl i akcja charytatywna. Projekt adresowany jest do dzieci w wieku 6+ i ich rodzin, który organizowany jest w ramach obchodów Światowego Dnia Wody. Do udziału w projekcie zapraszają OPOLSKI TEATR LALKI I AKTORA, WODOCIĄGI I KANALIZACJA W OPOLU SP. Z O.O. ORAZ FUNDACJA „DR CLOWN” REGION OPOLSZCZYZNA.

 

W dwie soboty poprzedzające obchody Światowego Dnia Wody, 10 i 17 marca, w pracowni plastycznej Opolskiego Teatru Lalki i Aktora odbędą się warsztaty plastyczne dla rodzin, pn. WODNE STWORZENIA DO PRZYTULENIA. Pod okiem teatralnych artystów-plastyków, dzieci wraz z rodzicami będą mogły tworzyć różnego rodzaju postaci żyjące pod wodą, które będą miały charakter lalek-przytulanek. Nie będą to jednak lalki, które dzieci będą mogły wziąć ze sobą do domu. Wszyscy uczestnicy warsztatów, będą tworzyli je z myślą o dzieciach chorych, przebywających w opolskich szpitalach i dorosłych – podopiecznych opolskich hospicjów.

 

Następnie, dla wszystkich uczestników warsztatów, w dniu 24 marca o godz. 11:30 odbędzie się pokaz specjalny przedstawienia pt. „Akademia Pana Kleksa”. Kultowa bajka Jana Brzechwy – opowieść o przygodach nieco szalonego profesora Ambrożego Kleksa, znajduje się w repertuarze Opolskiego Teatru Lalki i Aktora od września 2017 r.  Adaptacja tej znanej wszystkim historii,  przedstawiona jest na scenie OTLiA  jako lalkowy spektakl muzyczny. Widowisko zostało przygotowane z dużym rozmachem, towarzyszą mu znane, lecz na nowo zaaranżowane piosenki, projekcje video i barwna scenografia. Reżyserem i choreografem jest Jacek Gębura – artysta na co dzień związany z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Spektakl ma charakter familijny i cieszy się ogromnym zainteresowaniem małej i dużej widowni.

 

Spektaklowi towarzyszyć będzie spotkanie z pracownikiem naukowym Politechniki Opolskiej. Tuż po zakończeniu przedstawienia, Pan Kleks zaprosi na scenę panią dr inż. Iwonę Kłosok-Bazan z Politechniki Opolskiej (Katedra Techniki Cieplnej i Aparatury Przemysłowej Wydziału Mechanicznego PO), której symbolicznie odda swoje laboratorium. Widzowie będą mogli być uczestnikami różnych doświadczeń i działań z użyciem wody.

 

24 marca – w dzień prezentacji spektaklu, wszystkie wodne stwory wykonane na warsztatach, za sprawą wolontariuszy Fundacji „Dr Clown” Region Opolszczyzna,  trafią do szpitali i hospicjów, gdzie zostaną przekazane pacjentom.


 

TERMINY:

Warsztaty w pracowni plastycznej:

10 marca 2018 10:00-11:30 i 12:00-13:30 / miejsce dla 20 dzieci na każdych warsztatach

17 marca 2018 10:00-11:30 i 12:00-13:30 / miejsce dla 20 dzieci na każdych warsztatach

Specjalny pokaz spektaklu „Akademia Pana Kleksa” przygotowany dla uczestników warsztatów, wraz z towarzyszącym mu spotkaniem z Panią dr Iwoną Kłosok-Bazan:

24 marca 2018 godz. 11:30

REZERWACJE:

Rezerwacje na pokaz spektaklu „Akademia Pana Kleksa” i warsztaty przyjmuje Biuro Organizacji Widowni Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, tel. 77 454 37 96, 407 90 56 e-mail: bow@teatrlalki.opole.pl. Brak możliwości rezerwacji biletów grupowych.

Bilet na spektakl (w promocyjnej cenie 10 zł) upoważnia do udziału w jednej turze warsztatów. Wyboru godziny warsztatów należy dokonać przy rezerwacji biletu na spektakl. Zarezerwowane bilety należy wykupić najpóźniej do dnia 8.03.2018. Sprzedaż biletów tylko w kasie Teatru.

 


Do udziału w projekcie zapraszają

OPOLSKI TEATR LALKI I AKTORA

WODOCIĄGI I KANALIZACJA W OPOLU SP. Z O.O.

FUNDACJA „DR CLOWN” REGION OPOLSZCZYZNA

 
 
Rysunek1


„Akademia Pana Kleksa”, fot. Grzegorz Gajos

 

Warsztaty w pracowni plastycznej (zdjęcia z poprzednich edycji wydarzenia organizowanego w ramach Światowego Dnia Wody), fot. Grzegorz Gajos