Koziołek Matołek

Wiek: dzieci od lat 4 spektakl
Koziołek Matołek

Wesoła podróż przez świat z fantazją i Koziołkiem Matołkiem. Kto by nie chciał poznać chińskiego Cesarza, zaklinacza węży z Bombaju, Mohikanina o walecznym sercu, który poluje na niedźwiedzie, albo kowbojów na Dzikim Zachodzie, ujeżdżających narowiste rumaki? Na te oraz jeszcze wiele innych przygód zaprasza do Teatru Koziołek Matołek. I gwarantuje znakomitą zabawę, bo Matołek to zwierzak bardzo wesoły, ciekawy ludzi i świata.

Ze wszystkich tarapatów wychodzi obronnym kopytkiem, bo ma wspaniałą fantazję i nigdy nie da się zapędzić w kozi róg. A ponieważ ani na chwilę nie opuszcza go optymizm i poczucie humoru, więc potrafi zamienić swoje kłopoty w zabawę i zawsze budzi wokół siebie radość. Takie właśnie radosne i rozśpiewane jest nasze przedstawienie z Koziołkiem Matołkiem w roli głównej. Aktorzy z wdziękiem i temperamentem przedstawiają przygody rogatego zucha z Pacanowa, wciągając publiczność do zabawy. A Teatr pokazuje, jak z kilku sprzętów i rekwizytów, i bujnej wyobraźni można wyczarować nawet najbardziej egzotyczne miejsca, stworzenia i osoby. Koziołek Matołek i Teatr Smolki zapraszają na wesołą podróż przez świat z fantazją!
bilety Ulgowy 27 zł Normalny 30 zł Grupowy 25 zł Grupowy min. 20 osób

Informacje podstawowe

 • premiera
 • czas trwania
  1 godz.
 • Wiek: dzieci od lat 4

Realizatorzy

 • wg „Przygód Koziołka Matołka”
  Kornela Makuszyńskiego
 • reżyseria
  Lucyna Sypniewska
 • scenografia
  Ewa Pietrzyk
 • muzyka
  Piotr Nazaruk
 • przygotowanie wokalne zespołu
  Teresa Marynowicz

Obsada

 • Koziołek Matołek
  Jakub Kowalczyk
  Mężczyzna, krótkie blond włosy
 • Koza I, Lekarz, Niedźwiedź, Bardzo Stary Siwy Człowiek, Chińczyk, Indianin, Strażak, Kominiarz, Farmer, Kowal
  Aleksandra Mikołajczyk
  Kobieta, półdługie blond włosy z grzywką, szeroko uśmiechnięta
 • Koza II, Cesarz Chiński, Córka Kupca, Indianin, Strażak, Szewc, Farmer, Kowal
  Dorota Nowak
  Kobieta, półdługie włosy blond, okulary w ciemnych grubych oprawkach
 • Koza III, Pielęgniarka, Córka Cesarza,Kupiec Indyjski, Strażak, Rzeźnik, Indianin, Farmer, Kowal
  Elżbieta Żłobicka
  Kobieta, półdługie ciemne włosy, śniada cera
 • Woźny
  Andrzej Szymański
  Mężczyzna, krótkie siwe włosy

Pierwszy raz w teatrze?

 • Rezerwacji można dokonać mailowo lub telefonicznie w Biurze Obsługi Widzów. Telefonicznie pod nr 774543796 lub 774079056. Mailowo na adres bow@teatrlalki.opole.pl. Rezerwacje dokonywane drogą mailową, ważne są dopiero po otrzymaniu maila z potwierdzeniem. Zarezerwowane bilety należy wykupić w kasie biletowej, najpóźniej w dniu spektaklu na 45 min przed jego rozpoczęciem.

 • Budynek Teatru mieści się przy ulicy Kośnego 2a, nieopodal Galerii Handlowej Solaris, przy której znajdują się przystanki autobusowe: nr 290 Plac Kopernika – Uniwersytet oraz nr 287 Plac Kopernika – Sienkiewicza. W okolicy Teatru nie ma bezpłatnego parkingu. Najbliższe parkingi płatne znajdują się na ulicy Kośnego, Grunwaldzkiej i na Placu Teatralnym, a także w Galerii Handlowej Solaris.

 • Teatr posiada trzy sceny, na których odbywają się przedstawienia. Są to: Duża Scena, Mała Scena i Scena na Piętrze. Duża Scena i Scena na Piętrze znajdują się w budynku głównym Teatru. Wejście na Małą Scenę znajduje się w podwórku Teatru. Na każdym bilecie wstępu, przy tytule spektaklu znajduje się oznaczenie, na której scenie jest prezentowany spektakl. Zawsze też możesz zapytać o drogę w kasie Teatru ;)
 • Absolutnie nie. Używanie telefonu podczas spektaklu, przeszkadzałoby innym widzom i aktorom na scenie. Dlatego przed wejściem na widownię upewnij się, że dźwięk w telefonie jest wyłączony. W czasie spektaklu nie scrolluj ekranu, ani nie rób zdjęć – światło telefonu przeszkadza tak samo, jak rozmowa!
 • Bilet zakupiony stacjonarnie w kasie biletowej można zwrócić na podstawie paragonu najpóźniej na jeden dzień przed spektaklem. Bilety zakupione on-line nie podlegają zwrotowi. Jeżeli spektakl zostanie odwołany z winy Teatru (np. z powodu choroby aktora), każdemu widzowi przysługuje zwrot.

 • Bilet można kupić internetowo lub stacjonarnie. Zakup biletu on-line możliwy jest za pośrednictwem naszej strony sprzedażowej www.bilety.teatrlalki.opole.pl. Po dokonaniu transakcji, otrzymasz potwierdzenie na wskazany adres mailowy. Potwierdzenie nie jest biletem wstępu. Bilet otrzymasz w kasie biletowej, po który należy się zgłosić przed rozpoczęciem spektaklu. Przy odbiorze wystarczy podać nazwisko, na jakie została dokonana transakcja. Stacjonarnie, bilety można zakupić w kasie biletowej płacąc gotówką lub kartą płatniczą.
 • Niestety nie. Po rozpoczęciu przedstawienia nie ma możliwości wejścia na widownię. Widzowie spóźnieni nie zostaną wpuszczeni na widownię i nie przysługuje im zwrot za bilety.
 • W większości spektakli tak. Wówczas miejsca, które należy zająć, są wskazane na Twoim bilecie. Jeśli zaś na bilecie znajduje się dopisek „miejsca nienumerowane”, nasza bileterka wskaże miejsce, które należy zająć.
 • Nie. W trakcie spektaklu, takie zachowanie przeszkadzałoby widzom i aktorom. W Teatrze nie ma także żadnej kawiarni ani punktu gastronomicznego.
 • Tak. Budynek Teatru wyposażony jest w materiały pomocnicze takie jak: plany tyflograficzne, tabliczki dotykowe, dotykowo-dźwiękowe płytki podłogowe czy pętlę indukcyjno-stanowiskową zaistalowaną przy kasie biletowej. W obrębie scen i widowni nie istnieją bariery architektoniczne, które uniemożliwiały uczestnictwo w ofercie osobom z niepełnosprawnościami. Budynek wyposażony jest w windę. Widownia Dużej Sceny posiada miejsca przeznaczone dla wózków (specjalne „luki” w rzędach widowni). Widownia Małej Sceny posiada ruchowy rząd „0” umożliwiający wymianę fotela na wózek. Widownia Sceny na Piętrze ma formułę zmienną, która pozwala na dostosowanie jej każdorazowo do konkretnego wydarzenia. Na terenie Teatru nie istnieją przeszkody w infrastrukturze, w postaci np. krawężników czy stromych zjazdów/ podjazdów. Dodatkowo, Duża Scena posiada pętlę induktofoniczną. Osoby z niepełnosprawnościami mają możliwość uczestnictwa w ofercie z psem asystującym.