WYPŁYŃ NA SZEROKIE WODY PRZYJAŹNI – DO UDZIAŁU W PROJEKCIE ZAPRASZAJĄ OPOLSKI TEATR LALKI I AKTORA ORAZ WODOCIĄGI I KANALIZACJA W OPOLU SP. Z O.O.

WYPŁYŃ NA SZEROKIE WODY PRZYJAŹNI – TO RODZINNE WARSZTATY LALKOWE,  SPEKTAKL I AKCJA CHARYTATYWNA. Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie, którego efektem będzie symboliczne ocalenie lalek-zwierzątek. Schronienie lalki znajdą w rękach dzieci przebywających na oddziałach pediatrycznych w opolskich szpitalach.

 

Do udziału w projekcie zapraszają Opolski Teatr Lalki i Aktora oraz Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.

Opolski Teatr Lalki i Aktora jest partnerem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w obchodach Światowego Dnia Wody przypadającego 22 marca.

 
Będzie to kolejna wspólna i wspaniała akcja wykonana przy ogromnym zaangażowaniu Fundacji „Dr Clown” (wcześniejsze dotyczyły obchodów Światowego Dnia Chorego). Wolontariuszy Fundacji – Doktorów Clownów, którzy leczą śmiechem, będziecie mogli spotkać na każdym etapie realizacji tego projektu!

 

Nie ma lepszej okazji do nauki współpracy i twórczej ekspresji niż wspólne, artystyczne działanie! Zapraszamy serdecznie na warsztaty tworzenia lalek teatralnych – postaci zwierząt z biblijnej Arki, które dzieci i dorośli będą mogły wykreować wspólnie, pod bacznym okiem i z pomocą naszych plastyków i modelatorów, na co dzień tworzących najpiękniejsze lalki scen Opolszczyzny! Pomogą także wolontariusze-Doktorzy Clowni!

 
Uczestnicy tych darmowych warsztatów będą mieli niepowtarzalną okazję zakupić bilety na spektakl „Na Arce o ósmej” w promocyjnej cenie 10 zł (zarówno bilet ulgowy i normalny). „Na Arce o ósmej” to spektakl Opolskiego Teatru Lalki i Aktora opowiadający o przyjaźni trzech pingwinów. Ich wzajemne przywiązanie sprawia, że decydują się podjąć bardzo odważną, zwłaszcza jak na małe pingwiny, decyzję i przedostać się na pokład Arki Noego w trójkę, a nie jak nakazał Bóg – parami. To spektakl niezwykle mądry i głęboki, nakłaniający do stawiania wręcz filozoficznych pytań, ale jednocześnie bardzo śmieszny. Bawi i skłania do refleksji zarówno dużych, jak i małych.

 
Arka to okręt ocalonych gatunków, który w opolskim spektaklu staje się miejscem rozwijania istotnych relacji i zawiązywania przyjaźni. Dlatego właśnie, chcemy zaprosić rodziców z dziećmi do wspólnego pogłębiania tych treści, do wymiany pozytywnych i ważnych emocji.

 
Żywioł wody staje się tutaj symbolem niepoznanego, ogromnej siły i wyzwania, ale jak się okazuje – wodna podróż przynosi bardzo wiele dobrego, umożliwia zadawanie ważnych pytań i pozwala głównym bohaterom nie tylko przeżyć przygodę, ale przede wszystkim poznać lepiej samych siebie i zgłębić mądrość.

 
Na przedstawieniu będą już czekać zwierzątka, zrobione przez uczestników warsztatów, które po widowisku, za pomocą teatralnych czarów, wesołych zabaw z aktorami i wolontariuszami Fundacji „Dr Clown” w Opolu, trafią do naszej Arki przyjaźni i zostaną przekazana chorym dzieciom przebywającym w szpitalach na Opolszczyźnie. Ta energetyczna, pełna dobrych emocji przesyłka trafi do chorych dzieci w dniu pięknego, oczyszczającego święta – tj. 22 marca 2016 r. w Światowy Dzień Wody.
 
Wraz z aktorami i wolontariuszami Fundacji „Dr Clown”, odwiedzimy trzy szpitale: Wojewódzkie Centrum Medyczne w Opolu, Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Neuropsychiatryczny im. św. Jadwigi w Opolu oraz Szpital w Kup. W symbolicznym akcie przyjaźni, ocalimy zwierzątka i zaniesiemy dzieciom uśmiech!!!
 
Dajcie się porwać temu wirowi pozytywnych emocji i włączcie się rodzinnie do naszej akcji!

 

Terminy warsztatów w pracowni plastycznej (do wyboru jeden warsztat):
5 marca (sobota) , 12 marca (sobota) i 13 marca (niedziela) w godz. 10:00-12:00 i 12:15-14:15 / miejsce dla 20 dzieci na każdych warsztatach

 

Specjalne pokazy spektaklu „Na Arce o ósmej” przygotowane dla uczestników warsztatów:
19 marca (sobota) godz. 11:00 i 16:00 i 20 marca (niedziela) godz. 11:00.

 

Rezerwacje na warsztaty i pokazy spektaklu „Na Arce o ósmej” przyjmuje Biuro Organizacji Widowni, tel. 77 454 37 96, 407 90 56 e-mail: bow@teatrlalki.opole.pl.
Biuro przyjmuje rezerwacje na konkretny termin warsztatu i spektaklu. Bilet na spektakl (w promocyjnej cenie 10 zł) upoważnia do udziału w warsztatach. Bilety na spektakle należy wykupić najpóźniej w dniu, w którym odbywa się wybrany warsztat.