XXVIII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRÓW LALEK 6-12 MAJA 2017

Już niebawem rozpocznie się XXVIII edycja Ogólnopolskiego Festiwal Teatrów Lalek w Opolu! Jeden z największych i najważniejszych festiwali teatralnych w Polsce, którego początki sięgają roku 1962, po raz kolejny zawładnie Opolem.


 

W tym roku, w ramach konkursu, zobaczymy 11 spektakli konkursowych prezentowanych przez zawodowe teatry lalek z całej Polski. W programie OFTL są także spektakle towarzyszące (w tym 1 zagraniczny i 2 plenerowe), pokazy spektakli w wykonaniu studentów wydziałów lalkarskich szkół teatralnych, warsztaty dla dzieci poświęcone spektaklom konkursowym, warsztaty plastyczno-scenograficzne dla rodzin, spotkania z dramatopisarzami, panele dyskusyjne, wystawa prac studentów ASP we Wrocławiu, a na zakończenie koncert Mateusz Pospieszalski Quintet.

 

Spektakle konkursowe oceniane są przez jury, które przyznaje nagrody w różnych kategoriach. W tym roku jurorami będą: Bożena Sawicka, Łukasz Drewniak, Leszek Mądzik, Paweł Szkotak i Jacek Wierzchowski.
 
Prezentacje spektakli i wydarzenia towarzyszące Festiwalowi, będą odbywały się m.in.: na  trzech scenach OTLiA, w Teatrze Ekostudio, na scenie Młodzieżowego Domu Kultury, w Miejskiej Bibliotece Publicznej, w Małym Rynku, na placu przy Narodowym Centrum Polskiej Piosenki, w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

 

Zapraszamy serdecznie do udziału w Festiwalu!

PROGRAM

SPEKTAKLE KONKURSOWE

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

 
 
 
WSZYSTKO