🎥🎭 KRÓLOWA ŚNIEGU_SŁUCHOWISKO 🎭🎥

Zapraszamy na realizację jednej z najpiękniejszych baśni autorstwa Hansa Christiana Andersena. I choć to jeden z najbardziej znanych na świecie tekstów tego duńskiego twórcy, to w naszym Teatrze usłyszycie go po raz pierwszy. A do tego – w znakomitej formule trzyodcinkowego słuchowiska.

❄️❄️❄️🌬❄️❄️❄️

 

„Królowa Śniegu” napisana w 1844 roku, w odróżnieniu od innych baśni napisanych przez Andersena, nie była inspirowana folklorem czy tradycją, lecz zrodziła się w wyobraźni autora. I tak my, w naszym słuchowisku, będziemy starali się uruchomić Waszą wyobraźnię i przenieść Was w magiczny świat i czas opisany w baśni. A zrobi to nasz aktorski duet: Karolina Gorzkowska i Łukasz Bugowski, którzy podjęli się (karkołomnej!) próby odtworzenia wszystkich głosów postaci, tylko we dwoje.

A inspirowali się słuchowiskami z własnego dzieciństwa, zatem zaproponowana „Królowa Śniegu” (korzystamy z przekładu Bogusławy Sochańskiej), będzie realizacją wyprodukowaną w sposób klasyczny. Najważniejszy będzie głos aktorów, którym namalują najpiękniejsze obrazy w powstałe w Waszej wyobraźni.

Zapraszają Karolina Gorzkowska i Łukasz Bugowski.


odc. 1

https://youtu.be/mDd4CCW4dJw


odc. 2

https://youtu.be/HwY908IffpM


odc. 3

https://youtu.be/Rvz12HKVY_Y