dostępność

"Ja, Hamlet" 9 listopada - spektakl z dostępnością

9 LISTOPADA 2024 O GODZ. 18:00 ZAPRASZAMY NA SPEKTAKL „JA, HAMLET” Z DOSTĘPNOŚCIĄ: AUDIODESKRYPCJĄ, TŁUMACZENIEM NA POLSKI JĘZYK MIGOWY ORAZ NAPISAMI.

 
„Ja, Hamlet” to klasyczna opowieść inspirowana „Hamletem” Szekspira, jednak we współczesnej interpretacji. Autorką tekstu i reżyserką jest Anna Wieczorek. W interpretacji młodych twórczyń, spektakl jest opowieścią o dylematach moralnych, o rodzinie i jej rozpadzie, o relacjach i o zderzeniu pokoleń.

„Ja, Hamlet” to kolejna prezentacja z repertuaru OTLiA, poszerzona o udogodnienia dla osób ze szczególnymi potrzebami. Jednak po raz pierwszy zapraszamy także na touch – tour, czyli dotykowe zwiedzanie scenografii spektaklu. Ta krótka wycieczka w scenografii, adresowana jest do osób niewidzących i niedowidzących. Daje możliwość zapoznania się z topografią sceny, dotknięcia rekwizytów, poznania poprzez dotyk lalek i rekwizytów, ich kształtów i faktur. Umożliwia to lepsze zrozumienie spektaklu i poznanie tego, czego nie można zobaczyć.

Wycieczka potrwa około 30 minut. Ilość miejsc jest ograniczona, konieczne są wcześniejsze zgłoszenia. Touch tour jest bezpłatny w ramach biletu na spektakl i rozpoczyna się o godz. 16.30.

Po prezentacji spektaklu, dodatkowo odbędzie się spotkanie z reżyserką spektaklu, Anną Wieczorek, które tłumaczone będzie na polski język migowy.


W przypadku zainteresowania zwiedzaniem dotykowym scenografii oraz samym spektaklem (aby zająć miejsca, z których lepiej widać napisy czy skorzystać ze słuchawek do audiodeskrypcji), należy skontaktować się z Karoliną Bujak-Dybel, mailowo: biuro@teatrlalki.opole.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu 608 433 243 do piątku 8 listopada do godziny 14:30.

Dla osób z niepełnosprawnością wzroku oraz słuchu proponujemy specjalną cenę na przedstawienie w wysokości 20,00 zł.

 
Na prezentację zapraszamy szczególnie te osoby, którym udogodnienia takie jak audiodeskrypcja, PJM i napisy, ułatwią pełniejszy odbiór sztuki. Ale prezentacje z dostępnością, przeznaczone są również dla tych, którzy nie potrzebują korzystać z tego typu udogodnień. Ani słuchawka do audiodeskrypcji używana przez osoby niewidome i niedowidzące, ani tłumacz PJM, ani nawet tablica wyświetlająca dialogi, nie przeszkadzają w odbiorze przedstawienia. Pamiętajmy zatem, że spektakl dostępny, oznacza spektakl dla wszystkich.

 
---
Produkcję spektaklu w ramach projektu pn. Hamlet. Dramat - lustro, dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
 

Aktorzy na scenie. Dwoje z nich, w teatralnych, czarno-czerownych kostiumach siedzą na kanapie. Obok nich stoi Hamlet. W tle pozostali aktorzy, spoglądają na Hamleta z zaciekawieniem. W tle lalka symbolizująca Ducha Ojca, przerażająca, mroczna, z pustymi oczodołami.

Pierwszy raz w teatrze?

  • Rezerwacji można dokonać mailowo lub telefonicznie w Biurze Obsługi Widzów. Telefonicznie pod nr 774543796 lub 774079056. Mailowo na adres bow@teatrlalki.opole.pl. Rezerwacje dokonywane drogą mailową, ważne są dopiero po otrzymaniu maila z potwierdzeniem. Zarezerwowane bilety należy wykupić w kasie biletowej, najpóźniej w dniu spektaklu na 45 min przed jego rozpoczęciem.

  • Budynek Teatru mieści się przy ulicy Kośnego 2a, nieopodal Galerii Handlowej Solaris, przy której znajdują się przystanki autobusowe: nr 290 Plac Kopernika – Uniwersytet oraz nr 287 Plac Kopernika – Sienkiewicza. W okolicy Teatru nie ma bezpłatnego parkingu. Najbliższe parkingi płatne znajdują się na ulicy Kośnego, Grunwaldzkiej i na Placu Teatralnym, a także w Galerii Handlowej Solaris.

  • Teatr posiada trzy sceny, na których odbywają się przedstawienia. Są to: Duża Scena, Mała Scena i Scena na Piętrze. Duża Scena i Scena na Piętrze znajdują się w budynku głównym Teatru. Wejście na Małą Scenę znajduje się w podwórku Teatru. Na każdym bilecie wstępu, przy tytule spektaklu znajduje się oznaczenie, na której scenie jest prezentowany spektakl. Zawsze też możesz zapytać o drogę w kasie Teatru ;)
  • Absolutnie nie. Używanie telefonu podczas spektaklu, przeszkadzałoby innym widzom i aktorom na scenie. Dlatego przed wejściem na widownię upewnij się, że dźwięk w telefonie jest wyłączony. W czasie spektaklu nie scrolluj ekranu, ani nie rób zdjęć – światło telefonu przeszkadza tak samo, jak rozmowa!
  • Bilet zakupiony stacjonarnie w kasie biletowej można zwrócić na podstawie paragonu najpóźniej na jeden dzień przed spektaklem. Bilety zakupione on-line nie podlegają zwrotowi. Jeżeli spektakl zostanie odwołany z winy Teatru (np. z powodu choroby aktora), każdemu widzowi przysługuje zwrot.

  • Bilet można kupić internetowo lub stacjonarnie. Zakup biletu on-line możliwy jest za pośrednictwem naszej strony sprzedażowej www.bilety.teatrlalki.opole.pl. Po dokonaniu transakcji, otrzymasz potwierdzenie na wskazany adres mailowy. Potwierdzenie nie jest biletem wstępu. Bilet otrzymasz w kasie biletowej, po który należy się zgłosić przed rozpoczęciem spektaklu. Przy odbiorze wystarczy podać nazwisko, na jakie została dokonana transakcja. Stacjonarnie, bilety można zakupić w kasie biletowej płacąc gotówką lub kartą płatniczą.
  • Niestety nie. Po rozpoczęciu przedstawienia nie ma możliwości wejścia na widownię. Widzowie spóźnieni nie zostaną wpuszczeni na widownię i nie przysługuje im zwrot za bilety.
  • W większości spektakli tak. Wówczas miejsca, które należy zająć, są wskazane na Twoim bilecie. Jeśli zaś na bilecie znajduje się dopisek „miejsca nienumerowane”, nasza bileterka wskaże miejsce, które należy zająć.
  • Nie. W trakcie spektaklu, takie zachowanie przeszkadzałoby widzom i aktorom. W Teatrze nie ma także żadnej kawiarni ani punktu gastronomicznego.
  • Tak. Budynek Teatru wyposażony jest w materiały pomocnicze takie jak: plany tyflograficzne, tabliczki dotykowe, dotykowo-dźwiękowe płytki podłogowe czy pętlę indukcyjno-stanowiskową zaistalowaną przy kasie biletowej. W obrębie scen i widowni nie istnieją bariery architektoniczne, które uniemożliwiały uczestnictwo w ofercie osobom z niepełnosprawnościami. Budynek wyposażony jest w windę. Widownia Dużej Sceny posiada miejsca przeznaczone dla wózków (specjalne „luki” w rzędach widowni). Widownia Małej Sceny posiada ruchowy rząd „0” umożliwiający wymianę fotela na wózek. Widownia Sceny na Piętrze ma formułę zmienną, która pozwala na dostosowanie jej każdorazowo do konkretnego wydarzenia. Na terenie Teatru nie istnieją przeszkody w infrastrukturze, w postaci np. krawężników czy stromych zjazdów/ podjazdów. Dodatkowo, Duża Scena posiada pętlę induktofoniczną. Osoby z niepełnosprawnościami mają możliwość uczestnictwa w ofercie z psem asystującym.