REMINISCENCJE - multimedialna wystawa studentek i studentów Wydziału Sztuki UO

REMINISCENCJE

Miejsce: Scena na Piętrze OTLiA
Termin: 28.01–2.02.2025
Wernisaż: 28 stycznia, godz. 17:00 

Czy zdarzyło Ci się kiedyś natknąć na zupełnie niepozorny bodziec, który uruchomił w Twojej głowie całą lawinę wspomnień? Ni stąd ni zowąd zapachy, kolory, dźwięki czy emocje z przeszłości zmaterializowały się w Tobie tak realnie, jakby działy się tu i teraz. A Ty sam znalazłeś się gdzieś pomiędzy tym, co było, a tym, co dzieje się w tej chwili. Przekonujesz się, że te odczucia, być może głęboko zakopane przez lata, wciąż w Tobie żyją. Jak mogłeś o nich zapomnieć? Czy przyjmujesz je ciepło? A może chcesz jak najszybciej od nich uciec?

Studentki i studenci I roku studiów magisterskich Wydziału Sztuki UO zapraszają na multimedialną wystawę towarzyszącą przygotowywanemu w OTLiA spektaklowi „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren w reżyserii Tomasza Maśląkowskiego, który będzie miał premierę w marcu. „Dzieci z Bullerbyn” skłoniły artystów do spojrzenia w głąb swoich własnych wspomnień, a także do refleksji nad tematem dzieciństwa w ujęciu uniwersalnym. Wśród prac prezentowanych na wystawie znajdują się te będące wyrazem nostalgii związanej z osobistymi doświadczeniami osób autorskich, poruszające temat przemijania, jak również będące pochwałą dla dziecięcej zdolności do zabawy, beztroski oraz otwartości na świat. Przypominają – zwłaszcza wciągniętym w wir codzienności dorosłym – że wewnątrz każdego z nas wciąż żyje dziecko, które warto pielęgnować.

Wystawa skierowana jest do osób w różnym wieku.

tekst: Maria Kołodziej i Anna Zadworna
oprawa graficzna: Kamila Kostruch 

AUTORKI I AUTORZY: Chlebicka Julia, Golenia Aleksandra, Kołek Agnieszka, Kołodziej Maria, Krajewska Natalia, Krzyżak Paweł, Kostruch Kamila, Kowanda Roksana, Kozak Konstancja, Kuśmider Aleksandra, Lavrinenko Viktoriia, Nowak Oliwia, Pietrakowska Julia, Pinkosz Wiktoria, Tarocińska Aleksandra, Waliduda Mateusz, Zadworna Anna, Zapolska Zofia

opieka artystyczna: dr. hab. Bartosz Posacki, dr Paulina Ptaszyńska

 
Wernisaż 28.01 (wtorek) - godzina 17:00
Wystawa czynna dla zwiedzających w dniach:
29.01. (środa) 10:00-18:00
30.01. (czwartek) 8:00-18:00
31.01. (piątek) 8:00-18:00
1.02. (sobota) 12:00-18:00
2.02. (niedziela) 10:00-15:00
Plakat wydarzenia. Jaskrae kolory, porozrzucane litery tworzące napis Reminiscencje

Pierwszy raz w teatrze?

  • Rezerwacji można dokonać mailowo lub telefonicznie w Biurze Obsługi Widzów. Telefonicznie pod nr 774543796 lub 774079056. Mailowo na adres bow@teatrlalki.opole.pl. Rezerwacje dokonywane drogą mailową, ważne są dopiero po otrzymaniu maila z potwierdzeniem. Zarezerwowane bilety należy wykupić w kasie biletowej, najpóźniej w dniu spektaklu na 45 min przed jego rozpoczęciem.

  • Budynek Teatru mieści się przy ulicy Kośnego 2a, nieopodal Galerii Handlowej Solaris, przy której znajdują się przystanki autobusowe: nr 290 Plac Kopernika – Uniwersytet oraz nr 287 Plac Kopernika – Sienkiewicza. W okolicy Teatru nie ma bezpłatnego parkingu. Najbliższe parkingi płatne znajdują się na ulicy Kośnego, Grunwaldzkiej i na Placu Teatralnym, a także w Galerii Handlowej Solaris.

  • Teatr posiada trzy sceny, na których odbywają się przedstawienia. Są to: Duża Scena, Mała Scena i Scena na Piętrze. Duża Scena i Scena na Piętrze znajdują się w budynku głównym Teatru. Wejście na Małą Scenę znajduje się w podwórku Teatru. Na każdym bilecie wstępu, przy tytule spektaklu znajduje się oznaczenie, na której scenie jest prezentowany spektakl. Zawsze też możesz zapytać o drogę w kasie Teatru ;)
  • Absolutnie nie. Używanie telefonu podczas spektaklu, przeszkadzałoby innym widzom i aktorom na scenie. Dlatego przed wejściem na widownię upewnij się, że dźwięk w telefonie jest wyłączony. W czasie spektaklu nie scrolluj ekranu, ani nie rób zdjęć – światło telefonu przeszkadza tak samo, jak rozmowa!
  • Bilet zakupiony stacjonarnie w kasie biletowej można zwrócić na podstawie paragonu najpóźniej na jeden dzień przed spektaklem. Bilety zakupione on-line nie podlegają zwrotowi. Jeżeli spektakl zostanie odwołany z winy Teatru (np. z powodu choroby aktora), każdemu widzowi przysługuje zwrot.

  • Bilet można kupić internetowo lub stacjonarnie. Zakup biletu on-line możliwy jest za pośrednictwem naszej strony sprzedażowej www.bilety.teatrlalki.opole.pl. Po dokonaniu transakcji, otrzymasz potwierdzenie na wskazany adres mailowy. Potwierdzenie nie jest biletem wstępu. Bilet otrzymasz w kasie biletowej, po który należy się zgłosić przed rozpoczęciem spektaklu. Przy odbiorze wystarczy podać nazwisko, na jakie została dokonana transakcja. Stacjonarnie, bilety można zakupić w kasie biletowej płacąc gotówką lub kartą płatniczą.
  • Niestety nie. Po rozpoczęciu przedstawienia nie ma możliwości wejścia na widownię. Widzowie spóźnieni nie zostaną wpuszczeni na widownię i nie przysługuje im zwrot za bilety.
  • W większości spektakli tak. Wówczas miejsca, które należy zająć, są wskazane na Twoim bilecie. Jeśli zaś na bilecie znajduje się dopisek „miejsca nienumerowane”, nasza bileterka wskaże miejsce, które należy zająć.
  • Nie. W trakcie spektaklu, takie zachowanie przeszkadzałoby widzom i aktorom. W Teatrze nie ma także żadnej kawiarni ani punktu gastronomicznego.
  • Tak. Budynek Teatru wyposażony jest w materiały pomocnicze takie jak: plany tyflograficzne, tabliczki dotykowe, dotykowo-dźwiękowe płytki podłogowe czy pętlę indukcyjno-stanowiskową zaistalowaną przy kasie biletowej. W obrębie scen i widowni nie istnieją bariery architektoniczne, które uniemożliwiały uczestnictwo w ofercie osobom z niepełnosprawnościami. Budynek wyposażony jest w windę. Widownia Dużej Sceny posiada miejsca przeznaczone dla wózków (specjalne „luki” w rzędach widowni). Widownia Małej Sceny posiada ruchowy rząd „0” umożliwiający wymianę fotela na wózek. Widownia Sceny na Piętrze ma formułę zmienną, która pozwala na dostosowanie jej każdorazowo do konkretnego wydarzenia. Na terenie Teatru nie istnieją przeszkody w infrastrukturze, w postaci np. krawężników czy stromych zjazdów/ podjazdów. Dodatkowo, Duża Scena posiada pętlę induktofoniczną. Osoby z niepełnosprawnościami mają możliwość uczestnictwa w ofercie z psem asystującym.