BAJKOWE MOLE – to warsztaty dla dzieci i ich opiekunów, realizowane w teatrze cieni i inspirowane bajkami Ignacego Krasickiego.

 

Bajki Ignacego Krasickiego są źródłem morałów i wielu mądrych przesłań. Są pełne alegorii i personifikacji, ale także dowcipu i lekkości.  W bajkach zawarte są emocje, najczęściej ukryte pod postaciami występujących w nich zwierząt. To utwory, które dają nam możliwość interpretacji i zabawy. I do takiej zabawy właśnie, serdecznie zapraszamy całe rodziny.

 

Podczas warsztatów, które mają charakter edukacyjny, dowiemy się kim był jeden z najsłynniejszych polskich autorów bajek – Ignacy Krasicki. I jak to właściwie było kiedyś, kiedy nie było telewizora i nie było „na czym” oglądać bajek? Najsłynniejsze bajki Krasickiego przedstawimy  w technice teatru cieni – jednej z najstarszych technik teatralnych, która daje możliwość pokazania efektowych etiud, przy użyciu prostych i ogólnodostępnych materiałów. Przy okazji prezentacji, wyjaśnimy te wszystkie trudne słowa: personifikacja, morał, uosobienie.

 

Podczas warsztatów, dzięki technice teatru cieni, wraz z Wami odwiedzimy światowe restauracje, zbudujemy zwierzęta z własnych rąk, a nawet udamy się na wizytę lekarską! Chcecie wiedzieć jak? Przyjdźcie na warsztaty!

 

Na zakończenie wydarzenia wspólnie zaprezentujemy bajkę Ignacego Krasickiego. Każdy z Was wykona lalkę cieniową i spróbuje animacji za cieniowym ekranem. Mamy nadzieję, że będzie to dla Was inspiracja do zabawy w teatr we własnym domu, gdzie przy użyciu nocnej lampki, wyczarujecie na ścianie magiczne, cieniowe obrazy. Serdecznie zapraszamy!

 

Warsztaty poprowadzą: aktorka OTLiA Agnieszka Zyskowska-Biskup (autorka koncepcji) i modelator z pracowni plastycznej OTLiA Anna Miszczyszyn.

 
Warsztaty w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora odbędą się podczas:
– Dnia Otwartego Teatru 18 czerwca 2022
– Nocy Kultury 24 czerwca 2022.
 
 

 


 
 
Projekt zrealizowano w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

MKiDN_kolor