OSTATNIE POŻEGNANIE ZBYSZKA

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy tę wiadomość… W miniony poniedziałek, 5.04.2021, odszedł nasz Kolega, Zbigniew Pisula.

Zbyszek całe swoje zawodowe życie poświęcił Teatrowi. Był Pracownikiem Teatru od 1982 r., najpierw Teatru im. Jana Kochanowskiego, a od 1993 r. OTLiA. Choć powiedzieć o Nim „Pracownik”, to zdecydowanie za mało. Bo był Człowiekiem niezwykle zaangażowanym i oddanym swojej profesji. Jako brygadzista sceny, przygotowywał scenografie i dekoracje do spektakli, a charakteryzowała go rzetelność i precyzja. Ale także, wielokrotnie można Go było zobaczyć na scenie, kiedy w trakcie przedstawień statystował w epizodycznych rolach, w których często wykorzystywał swój humorystyczny potencjał.

Był wspaniałym Kolegą, niezwykle serdecznym, pomocnym. Pierwszy witał uśmiechem i pierwszy pytał „Co potrzeba?”. Był zawsze pogodny. Zawsze. Wszyscy doskonale znaliśmy Jego zamiłowanie do żartów, dowcipów i kawałów, które uwielbiał robić swoim współpracownikom.

Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych. A jednak… Zbysio. Bez Ciebie to już nie będzie to samo. Cząstka tego Teatru odeszła razem z Tobą. Pozostaniesz na zawsze w naszych sercach i w naszej pamięci.

Spoczywaj w Pokoju.

Składamy najszczersze kondolencje najbliższej Rodzinie Zbyszka. Bądźcie silni.

Ostatnie Pożegnanie Zbyszka odbędzie się w piątek 9.04.2021 o godz. 11.00 w Nowej Kaplicy na Cmentarzu-Półwsi.

DSC5594(1)