
SPEKTAKL „TROJA. WOJNY NIE BĘDZIE!” Z NAPISAMI W JĘZYKU POLSKIM, AUDIODESKRYPCJĄ ORAZ TŁUMACZENIEM NA POLSKI JĘZYK MIGOWY
Drodzy Widzowie! W najbliższą sobotę 20 maja o godz. 17:00 serdecznie zapraszamy na prezentację spektaklu w ramach projektu KULTURA BEZ BARIER – Opolskie „Lalki” bez barier. Spektakl „Troja. Wojny nie będzie!” prezentowany będzie z napisami w języku polskim, audiodeskrypcją oraz tłumaczeniem na język migowy.
Spektakl na podstawie autorskiego scenariusza Anny Wieczorek, powstał w oparciu o teksty opowiadające o wojnie trojańskiej. „Iliada” Homera, „Achilleis” Stanisława Wyspiańskiego oraz „Trojanki” Eurypidesa to główne inspiracje autorki dramatu.
Bohaterką spektaklu jest Kasandra, przedstawicielka młodego pokolenia, które musi mierzyć się z coraz trudniejszymi doświadczeniami: pandemii, wybuchu wojny w Ukrainie, postępującą katastrofą klimatyczną. Ale nie chce biernie przyglądać się temu, jak świat płonie, albo udawać, że tego pożaru nie widzi. Chce zapobiec katastrofie. W swoim dążeniu do znalezienia rozwiązania jest jednak osamotniona. Mimo ciężaru, jaki niesie ze sobą temat wojny (szczególnie teraz), w przedstawieniu nie zabraknie miejsca na ironię i humor.
Dla osób z niepełnosprawnością wzroku oraz słuchu proponujemy specjalną cenę na przedstawienie w wysokości 10,00 zł. W przypadku zainteresowanie spektaklem, aby zająć miejsca, z których lepiej widać napisy czy skorzystać ze słuchawek do audiodeskrypcji, należy skontaktować się z Karoliną Bujak, mailowo: biuro@teatrlalki.opole.pl lub telefonicznie pod numerem tel. 608 433 243.
Serdecznie zapraszamy i przypominamy, że w spektaklu mogą uczestniczyć również osoby, które nie potrzebują korzystać z dodatkowych udogodnień, bowiem napisy, AD i PJM nie przeszkadzają w odbiorze spektaklu.
Projekt „Kultura bez barier” – projekt realizowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w partnerstwie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Institut für Bildung und Kultur e.V. oraz Fundacją Kultury bez Barier, w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

📸Grzegorz Gajos