_DSC2152

autor Jean-Claude Carrière

przekład Kazimierz Skorupski

reżyseria Bogusław Kierc

scenografia Beata Tomczyk

muzyka Jacek Wierzchowski

ruch sceniczny Franciszka Kierc – Franik

asystentka reżysera Karolina Przystupa


OBSADA:

Żona Idioty Karolina Gorzkowska

Dziewczyna Aleksandra Mikołajczyk

Kobieta Dorota Nowak

Ojciec Zygmunt Babiak

Głos Krzysztof Jarota

Książę Jakub Kowalczyk

Gawędziarz Tomasz Szczygielski


premiera 15.09.2018

21 zł Ulgowy / 23 zł Normalny / 19 zł Grupowy (grupa min. 20 osób)
wiek odbiorców: od 9 lat
czas trwania: 55 min.

W Opolskim Teatrze Lalki i Aktora zobaczymy baśniową i intelektualnie prowokującą sztukę o poszukiwaniu Prawdy. Poszukiwanie nie jest bezinteresowne, bo nagrodą dla znalazcy Prawdy, Księcia, ma być piękna córka wieśniaka – gdyż taki właśnie warunek, zakochanemu w niej do szaleństwa Księciu, postawił jej ojciec. Książę, jak to w baśniach bywa, wybrał się na długie i pełne przygód poszukiwania Prawdy – zakończone wieloznacznym sukcesem…

 

Książę i prawda to  dzieło autorstwa Jean-Claude Carrière cenionego francuskiego pisarza, dramaturga, autora znanych i nagradzanych w świecie scenariuszy filmowych (jako jeden z nielicznych otrzymał za nie w 2014 „Oscara”; za całokształt twórczości).

 

Reżyser przedstawienia, Bogusław Kierc, wybrał sztukę  Jean-Claude Carrière, dla jej niezwykłych wartości: tak estetycznych, jak i myślowych; wręcz filozoficznych, ale jego inscenizacja to nie akademicki wykład, lecz teatralna, zabawna, surrealistyczna przypowieść, adresowana dla widzów od lat 9 wzwyż!

 
 
Książe plakat
Autorami plakatu do sztuki „KSIĄŻĘ I PRAWDA” są Ewelina Kędzia i Mateusz Czachor, studenci Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Projekt powstał na zajęciach z projektowania graficznego, prowadzonych przez dra hab. Grzegorza Gajosa.
 
 

realizacja trailera: Marcin Pawełczak
dźwięk: Paweł Nafus
 
 


fot. Grzegorz Gajos