_DSC2193

na podstawie opowiadań „Nie każdy umiał się przewrócić” Toona Tellegena

adaptacja i rezyseria Piotr Cieplak

scenografia Paulina Czernek

muzyka Piotr Klimek

asystent reżysera Przemysław Jaszczak


OBSADA:

Mrówka Karolina Gorzkowska

Ważka Dorota Nowak

Ośmiornica Barbara Lach

Wiewiórka Aleksandra Mikołajczyk

Mucha Agnieszka Zyskowska-Biskup

Żaba Elżbieta Żłobicka

Ślimak Zygmunt Babiak

Słoń Łukasz Bugowski

Pająk Jan Chraboł

Jeż Krzysztof Jarota

Nosorożec Tomasz Szczygielski

Żółw Andrzej Szymański


premiera 11 października 2014

21 zł Ulgowy / 18 zł Normalny
wiek odbiorców: od 5 lat
czas trwania: 1 godz. 30 min

4 maja 2015, poniedziałek, godz. 9.00 i 11.30

duża scena Opolskiego Teatru Lalki i Aktora

To spektakl familijny, który zarówno z dziećmi, jak i z dorosłymi podejmuje rozmowę na ważne, filozoficzne tematy – przygląda się życiu i pokazuje w jaki sposób budują się więzi międzyludzkie, tzn. międzyzwierzęce.

 

Przedstawienie jest niezwykłym spotkaniem ze światem wrażliwości i mądrości. Zwariowany i pełen uroku las wykreowany na scenie jest miejscem, które zamieszkują naprawdę nieprzeciętne zwierzęta. Ich codzienne rozmowy o sprawach tak bardzo bliskim nam wszystkim, okazują się często bardzo głębokie i filozoficzne, jednak lekkość i humor z jakimi są podane sprawiają, że od razu chcemy się zaprzyjaźnić z tą ekscentryczną grupką przyjaciół.

 

Mrówka i Wiewiórka pisują do siebie listy, jednak nie są to listy zwyczajne – ich korespondencja jest bardzo zwięzła, wręcz lapidarna, ale poprzez nią określają one swoje relacje i wyrażają siebie. W krótkich, urywanych zdaniach zawarta jest wielka mądrość oraz prawdziwa głębia relacji i taki jest właśnie ten spektakl – w delikatny, prosty i mądry sposób stawia wręcz filozoficzne pytania. Przygodom, związkom, dyskusjom zwierząt towarzyszy niezwykły akompaniament stwarzany przez Pająka na jego muzycznej sieci.

Ten spektakl pełen brzmienia – słów, muzyki i duszy, zaczaruje z pewnością widza w każdym wieku. Piękne i pomysłowe kostiumy, rewelacyjna muzyka i głęboka treść – to kwintesencja dobrego teatru.

 

Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS za pośrednictwem Em.Querido’s Uitgeverij B.V.

 

fot. Krzysztof Ścisłowicz