rozkładówka

tekst Marta Guśniowska

reżyseria Marta Streker

scenografia Katarzyna Leks

muzyka Michał Ziółkowski


OBSADA:

Anna Jarota

Mariola Ordak-Świątkiewicz

Elżbieta Żłobicka


premiera 23.11.2019

25 zł Ulgowy / 27 zł Normalny / 23 zł Grupowy (grupa min. 20 osób)
wiek odbiorców: od 4 lat
czas trwania: 55 min

Tchórzofretka nie miała przyjaciół. Nikt nie miał szansy się z nią zaprzyjaźnić i nikt nie miał okazji jej poznać, ponieważ… nigdy nie wychodziła z domu. Panicznie bała się niebezpieczeństwa, ryzyka i wszystkiego, co nieznane. Przylgnęło do niej, jak do każdej fretki, że jest tchórzliwa.

 

Lecz pewnego dnia, siedząc w swoim małym domku, Tchórzofretka nieopatrznie otworzyła okno i nagle porwał ją nieznośny Wiatr! Wówczas rozpoczęła się jej podróż pełna przygód, niespodziewanych zdarzeń i nieoczekiwanych znajomości. Na swojej drodze spotkała Ćmę, która bała się, co inni o niej pomyślą, Pingwina, który zawsze zakładał najgorsze, nieśmiałego i małomównego Strusia oraz bojącą się o coś (a raczej o kogoś) Lwicę.

 

„Tchórzofretka” to opowieść dla najmłodszych o tym, jak oswajać swoje strachy i jak rozbudzać w sobie odwagę do pokonywania lęków. Historia „Tchórzofretki” mówi nam także o tym, że czasami lepiej jest wyjść z domu i odważnie stawić czoła wyzwaniom, bo po powrocie może na nas czekać miłość, która nakarmi nas ciasteczkami i przygotuje ciepłe kakao.

 

Serdecznie zapraszamy na tę piękną i ciepłą opowieść. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od lat czterech i prezentowany jest w bliskim kontakcie z publicznością.

 


Spektakl bierze udział w 26. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

 

 

ORGANIZATORZY KONKURSU


Fretka


projekt plakatu, fotografie: Grzegorz Gajos