_DSC0174

autor Hanna Januszewska

reżyseria Krystian Kobyłka

scenografia Eva Farkašová

muzyka Marcin Mirowski

choreografia Jacek Gębura


OBSADA:

Dorota Nowak

Barbara Lach

Mariola Ordak-Świątkiewicz

Agnieszka Zyskowska-Biskup

Jan Chraboł

Tomasz Szczygielski


premiera 30.08.2019

23 zł Ulgowy / 24 zł Normalny / 22 zł Grupowy (grupa min. 20 osób)
wiek odbiorców: od 4 lat
czas trwania: 50 min.

„Tygrys Pietrek” to opowieść o strachu i jego przezwyciężeniu. Mały tygrys Pietrek często ma „pietra”, jest wystraszony, zalękniony. Boi się wszystkiego. Za swój nadmierny strach otrzymuje od dorosłych tygrysów dotkliwą karę: zostaje pozbawiony swoich tygrysich pasków!

 

Zdesperowany, odrzucony Tygrysek chce za wszelką cenę odzyskać swoje paski i zdobyć dla siebie odwagę. Jak? Chce ją po prostu kupić – wszak wszystko przecież jest na sprzedaż! I tu odbiera pierwszą lekcję – są rzeczy, których kupić się nie da; żeby je zdobyć, trzeba je przeżyć, doświadczyć, coś z siebie ofiarować. Przejść próbę… Może w wojsku? Nie bardzo… Tygrysek Pietrek jednak próbę tę przechodzi.

W sytuacji ekstremalnej okazuje się, że troska o mamę Tygrysicę wyzwoli siłę odwagi i zamieni małego tchórza w dzielnego i odpowiedzialnego Tygrysa, który bez dwóch zdań zasługuje na piękne paski.

Uwaga! W spektaklu wykorzystywane są efekty stroboskopowe (światło pulsujące z dużą częstotliwością). Osoby wrażliwe na ten rodzaj oświetlenia prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.


realizacja trailera: Marcin Pawełczak

fot. Grzegorz Gajos