WAITING-FOR-THE-RAIN-(6)

autor Malina Prześluga

reżyseria Krystian Kobyłka (POL)

scenografia Eva Farkašová (SK)

muzyka Sambor Dudziński  (POL)

choreografia Jacek Gębura (POL)

reżyser światła Adrea Violato (ITA)

reżyser dźwięku Kristian Ekholm (FIN)

oświetleniowcy Daniel Jaskuła (POL), Jan Hons Šuškleb (CZE)

akustyk Björn Karlsson (FIN)


OBSADA:

Penelopa Aleksandra Adamska

Sambor Dudziński (muzyka na żywo)

Miłosz Konieczny

Patryk Kośnicki

Jakub Kowalczyk

Jan Nykiel

Marek Zimakiewicz


PREMIERA 5 lipca 2014

20 zł Ulgowy / 25 zł Normalny
wiek odbiorców: od 16 lat
czas trwania: 50 min

Wyobraź sobie kobietę, która czeka na swego mężczyznę… od dwudziestu lat. Jakie są jej pragnienia, nadzieje i obawy? Jak możne radzić sobie z tak głęboką samotnością?

Waiting for the Rain to spektakl o Penelopie – porzuconej żonie Odyseusza ze słynnej greckiej tragedii pt. Odyseja. Penelopa to niezwykła, silna i tajemnicza kobieta, która stoi w samym centrum historii opowiadanej bez słów. Historii, tworzonej przez dźwięk, ruch i relacje pomiędzy aktorami, tancerzami, muzykami i lalkami.

Penelopa otoczona jest postaciami mężczyzn – krewni, zalotnicy, wyobrażenia o jej zaginionym mężu. Jedynymi żeńskimi figurami współistniejącymi z nią na scenie są lalki – fantomy, które są uosobieniem jej wyobrażeń na własny temat, podkreślającymi jak cienka jest granica pomiędzy życiem a śmiercią.

Spektakl stanowi metaforyczną wędrówkę wewnętrzną poprzez świat wspomnień i emocji Penelopy. Przeszłość i przyszłość zacierają się w akcie oczekiwania, teraźniejszość nie istnieje. Jest tylko bezczas, któremu rytuał czekania nadaje znaczenie.

Główną ideą spektaklu jest próba ujęcia skomplikowanego, wieloznacznego i nieuchwytnego losu Penelopy oraz potrzeba pokazania jak bardzo jest ona postacią aktualną i fascynującą.

SPEKTAKL OPOLSKIEGO TEATRU LALKI I AKTORA zrealizowany w międzynarodowej koprodukcji z greckim Teatro Anapoda, francuskim Réseau en scène Languedoc Roussillon, włoskim Scarlattine Teatro oraz fińskim Viirus Theatre w ramach europejskiego projektu Meeting the Odyssey.

Spektakl premierowy zrealizowany w składzie: Aleksandra Adamska (POL), Sambor Dudziński (POL), Marco Ferro (ITA), Hugo Giordano (FRA), Miłosz Konieczny (POL), Nikos Sevastopoulos (GRE), Marek Zimakiewicz (POL)

NAGRODY

Złota Maska dla Krystiana Kobyłki  za reżyserię spektaklu
Złota Maska dla Sambora Dudzińskiego za muzykę do spektaklu