wielkiepytanie2

autor Wolf Erlbruch

tłumaczenie Julian Kutyła

reżyseria i adaptacja Marcin Jarnuszkiewicz

scenografia Marta Zając

muzyka Mateusz Dębski


OBSADA:

Małgorzata Krawczenko

Hanna Matusiak

Łukasz Batko

Krzysztof Ciesielski


premiera 14 lutego 2015

20 zł Ulgowy / 24 zł Normalny / 19 zł Grupowy (grupa min. 20 osób)
wiek odbiorców: od 8 lat
czas trwania: 40 min

8 maja 2017 (poniedziałek), godz. 11:00 i 16:00
mała scena Opolskiego Teatru Lalki i Aktora 

 

Bajka filozoficzna Wolfa Erlbrucha konfrontuje widza z różnymi odpowiedziami na, niewypowiedziane na scenie, pytanie o sens życia. Ze światem, którego każdy element posiada wartą dostrzeżenia indywidualność. Główny bohater – Człowiek – staje się w strukturze spektaklu „Everymanem”, a sam spektakl – moralitetem. Motyw drogi kreuje ścieżkę życia, podczas którego  każdy z nas  doświadcza i poznaje różne emocje, stany, byty oraz zjawiska.

 

„Wielkie pytanie” otwiera przestrzeń do własnych przemyśleń – te zostaną uruchomione podczas działań warsztatowych. Spektakl skierowany jest do widzów od 7 roku życia. Istota przekazu zorientowana jest na odbiorcę otwartego na refleksję – zarówno na dziecko, jak i na dorosłego.

 

Warsztat z filozofowania

Dzieci z natury są przysposobione do filozoficznych dociekań. Dobrze znają swoją teraźniejszość i kontekst własnych doświadczeń. Warsztat rozwijać będzie umiejętność zadawania pytań oraz udzielania odpowiedzi. Grupy poruszać się będą w obrębie zagadnień i doświadczeń znanych oraz abstrakcyjnych.

Prowadzenie: Konrad Dworakowski

 
 
 


fot. Dariusz Senkowski