OPOLSKIE „LALKI” BEZ BARIER

Od 1 października 2022 r. do 15 czerwca 2023 r. w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki realizowane jest przedsięwzięcie grantowe: “Opolskie „Lalki” bez barier”, będące częścią projektu „Kultura bez barier”.

WIĘCEJ

TEATR. POCZUJ TO! 2018

TEATR. Poczuj to! 2018 jest kontynuacją pierwszego projektu z zakresu pedagogiki teatru realizowanego w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora nieprzerwanie od 2013 roku. Po raz kolejny projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dzięki czemu możemy znowu zapraszać naszych Widzów na cykle warsztatów, spotkań, dyskusji. Program realizowany będzie od maja do listopada 2018.

WIĘCEJ

TEATR POLSKA 2018

TEATR POLSKA jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej. W tym roku, spektakl „Mała draka o zwierzakach”, także znalazł się w tym ogólnopolskim projekcie, dzięki czumu przedstawienie będzie mogło być pokazane w 10 miejscowościach na terenie województw: opolskiego, śląskiego, dolnośląskiego i łódzkiego.

WIĘCEJ

Meeting the Odyssey

MEETING THE ODYSSEY (SPOTKANIE ODYSEJA) to międzynarodowy społeczno-artystyczny projekt o ogromnym zasięgu, który realizowany był w latach 2013-2016 zakładający współpracę 14 partnerów z 11 krajów, którzy wyruszą w rejs od Bałtyku po Morze Śródziemne. Latem 2014 roku artyści i instytucje z różnych krajów Europy rozpoczynają podróż, która potrwa aż 3 lata. Żeglując od portu do portu, odwiedzając różne miasta Europy, będą dawać warsztaty, grać spektakle i tworzyć zdarzenia artystyczne. U podłoża projektu leży idea połączenia wątków Odysei Homera z tematami ważnymi i aktualnymi dla współczesnej Europy oraz indywidualnymi historiami zebranymi od mieszkańców odwiedzanych miejsc. SPOTKANIE ODYSEJA to również podróż sama w sobie – łączącą ludzi w wieloletniej współpracy, odkrywaniu nowych artystycznych lądów i  budowaniu kulturowego porozumienia. Liderem projektu jest VIIRUS THEATRE z Finlandii, a jedynym partnerem z Polski – Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki.

WIĘCEJ