Szkice z Becketta

Wiek: młodzież i dorośli spektakl
Szkice z Becketta

Trzy miniatury dramatyczne Samuela Becketta, tworzą sekwencję metafor, skłaniających do rozmyślań nad kondycją człowieka. Jak człowiek rzucony w istnienie, tak i lalka rzucona jest na deski sceny. Materia plastyczna teatru lalek i jej ujawniony animator-manipulator, tworzą w spektaklu spójną estetykę, podkreślającą charakterystyczny dla Becketta skrajny pesymizm.

Relacje, wytworzone pomiędzy człowiekiem a lalką, zawierają w sobie refleksję na temat zinstytucjonalizowanej manipulacji, której jednostka nie jest w stanie się przeciwstawić i tęsknoty za bliskością kogoś, która może uwalniać od poczucia pustki i odrzucenia.

Szkice zazwyczaj bywają wstępem do tworzenia pełnej kompozycji obrazu. Wybrane miniaturowe utwory Samuela Becketta, zestawione obok siebie w pewnym porządku dramatycznym oraz zastosowana inna niż dotychczas dla utworów Becketta estetyka teatralna, stwarza pretekst do ujęcia tytułu spektaklu w ten właśnie sposób.
Nadchodzące terminy
bilety Ulgowy 27 zł Normalny 30 zł Grupowy 25 zł Grupowy min. 20 osób

Informacje podstawowe

 • premiera
 • czas trwania
  1 godz.
 • Wiek: młodzież i dorośli

Realizatorzy

 • na podstawie utworów „Akt bez słów I”, „Katastrofa” i „Fragment dramatyczny I”
  Samuel Beckett
 • tłumaczenie
  Antoni Libera
 • reżyseria i scenografia
  Aleksander Maksymiak
 • muzyka
  Zbigniew Karnecki

Obsada

 • Andrzej Mikosza
  Mężczyzna, dłuższe siwe włosy, siwy zarost
 • Andrzej Szymański
  Mężczyzna, krótkie siwe włosy

Jubileusz Pracy Artystycznej

Premiera spektaklu „Szkice z Becketta” jest uhonorowaniem aktorów: Andrzeja Mikoszy i Andrzeja Szymańskiego, którzy obchodzą Jubileusz 40-lecia Pracy Artystycznej. Od czterech dekad, oddają serce sztuce teatralnej, dzieląc się z publicznością swoją artystyczną wrażliwością i talentem. Przez lata wielokrotnie nagradzani przez środowisko lalkarskie i oklaskiwani przez publiczność, stworzyli dziesiątki pasjonujących i niezapomnianych kreacji aktorskich. Od lat intrygują, wzruszają, bawią i edukują, a odbiorcami ich artystycznych działań są widzowie w każdym wieku. Ten jubileusz i ta premiera, są uznaniem twórczej pracy, którą ci wspaniali artyści, dzielą się z innymi.
Andrzej Mikosza i Andrzej Szymański w czarnych marynarkach i melonikach. Przed nimi drewniane lalki starszych mężczyzn, którymi animują w spektaklu "Szkice z Becketta".

Trailer spektaklu

Pierwszy raz w teatrze?

 • Rezerwacji można dokonać mailowo lub telefonicznie w Biurze Obsługi Widzów. Telefonicznie pod nr 774543796 lub 774079056. Mailowo na adres bow@teatrlalki.opole.pl. Rezerwacje dokonywane drogą mailową, ważne są dopiero po otrzymaniu maila z potwierdzeniem. Zarezerwowane bilety należy wykupić w kasie biletowej, najpóźniej w dniu spektaklu na 45 min przed jego rozpoczęciem.

 • Budynek Teatru mieści się przy ulicy Kośnego 2a, nieopodal Galerii Handlowej Solaris, przy której znajdują się przystanki autobusowe: nr 290 Plac Kopernika – Uniwersytet oraz nr 287 Plac Kopernika – Sienkiewicza. W okolicy Teatru nie ma bezpłatnego parkingu. Najbliższe parkingi płatne znajdują się na ulicy Kośnego, Grunwaldzkiej i na Placu Teatralnym, a także w Galerii Handlowej Solaris.

 • Teatr posiada trzy sceny, na których odbywają się przedstawienia. Są to: Duża Scena, Mała Scena i Scena na Piętrze. Duża Scena i Scena na Piętrze znajdują się w budynku głównym Teatru. Wejście na Małą Scenę znajduje się w podwórku Teatru. Na każdym bilecie wstępu, przy tytule spektaklu znajduje się oznaczenie, na której scenie jest prezentowany spektakl. Zawsze też możesz zapytać o drogę w kasie Teatru ;)
 • Absolutnie nie. Używanie telefonu podczas spektaklu, przeszkadzałoby innym widzom i aktorom na scenie. Dlatego przed wejściem na widownię upewnij się, że dźwięk w telefonie jest wyłączony. W czasie spektaklu nie scrolluj ekranu, ani nie rób zdjęć – światło telefonu przeszkadza tak samo, jak rozmowa!
 • Bilet zakupiony stacjonarnie w kasie biletowej można zwrócić na podstawie paragonu najpóźniej na jeden dzień przed spektaklem. Bilety zakupione on-line nie podlegają zwrotowi. Jeżeli spektakl zostanie odwołany z winy Teatru (np. z powodu choroby aktora), każdemu widzowi przysługuje zwrot.

 • Bilet można kupić internetowo lub stacjonarnie. Zakup biletu on-line możliwy jest za pośrednictwem naszej strony sprzedażowej www.bilety.teatrlalki.opole.pl. Po dokonaniu transakcji, otrzymasz potwierdzenie na wskazany adres mailowy. Potwierdzenie nie jest biletem wstępu. Bilet otrzymasz w kasie biletowej, po który należy się zgłosić przed rozpoczęciem spektaklu. Przy odbiorze wystarczy podać nazwisko, na jakie została dokonana transakcja. Stacjonarnie, bilety można zakupić w kasie biletowej płacąc gotówką lub kartą płatniczą.
 • Niestety nie. Po rozpoczęciu przedstawienia nie ma możliwości wejścia na widownię. Widzowie spóźnieni nie zostaną wpuszczeni na widownię i nie przysługuje im zwrot za bilety.
 • W większości spektakli tak. Wówczas miejsca, które należy zająć, są wskazane na Twoim bilecie. Jeśli zaś na bilecie znajduje się dopisek „miejsca nienumerowane”, nasza bileterka wskaże miejsce, które należy zająć.
 • Nie. W trakcie spektaklu, takie zachowanie przeszkadzałoby widzom i aktorom. W Teatrze nie ma także żadnej kawiarni ani punktu gastronomicznego.
 • Tak. Budynek Teatru wyposażony jest w materiały pomocnicze takie jak: plany tyflograficzne, tabliczki dotykowe, dotykowo-dźwiękowe płytki podłogowe czy pętlę indukcyjno-stanowiskową zaistalowaną przy kasie biletowej. W obrębie scen i widowni nie istnieją bariery architektoniczne, które uniemożliwiały uczestnictwo w ofercie osobom z niepełnosprawnościami. Budynek wyposażony jest w windę. Widownia Dużej Sceny posiada miejsca przeznaczone dla wózków (specjalne „luki” w rzędach widowni). Widownia Małej Sceny posiada ruchowy rząd „0” umożliwiający wymianę fotela na wózek. Widownia Sceny na Piętrze ma formułę zmienną, która pozwala na dostosowanie jej każdorazowo do konkretnego wydarzenia. Na terenie Teatru nie istnieją przeszkody w infrastrukturze, w postaci np. krawężników czy stromych zjazdów/ podjazdów. Dodatkowo, Duża Scena posiada pętlę induktofoniczną. Osoby z niepełnosprawnościami mają możliwość uczestnictwa w ofercie z psem asystującym.