wydarzenia

Warsztat "Czekanie to sztuka" w ramach 2. Tygodnia Kobiet

Nasz Teatr włącza się w organizację wspaniałej inicjatywy Rady Kobiet w Opolu, która już po raz drugi organizuje tygodniowe Święto Kobiet! Podczas Tygodnia Kobiet, od 4 do 10 marca, w różnych miejscach na mapie Opola, celebrować będziemy kobiecą moc i determinację, oferując przy tym doskonałą okazję do integracji, nauki i zrozumienia różnych aspektów kobiecości. W ramach tej inicjatywy, w naszym mieście odbędzie się 57 wydarzeń organizowanych przez instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, opolski biznes i same członkinie Rady.

Jesteśmy częścią tegorocznego wydarzenia i serdecznie zapraszamy kobiety do udziału w warsztacie pn. "Czekanie to sztuka", który poprowadzi nasza aktorka Agnieszka Zyskowska-Biskup. Warsztat inspirowany będzie piękną i niezwykle poruszającą książką Davida Cali (tekst) i Serga Blocha (ilustracje) ”A ja czekam”.

Warsztat odbędzie się 7 marca 2024 (czwartek), godz. 17:00.

Wydawać by się mogło, że we współczesnym świecie, na nic już nie trzeba czekać. Wszystko czego zapragniemy mamy w zasięgu ręki, wystarczy jedno kliknięcie w telefonie i wiemy wszystko, mamy wszystko, każdy produkt - nawet z końca świata. Jednak czekanie to nieodłączny element naszego życia, któremu zawsze towarzyszą jakieś emocje. Co dzieje się z nami, gdy czekamy, jak wypełniamy ten czas i właściwie na co warto dziś czekać? Wszystkie te zagadnienia będą inspiracją do działań warsztatowych: do wędrówki przez nasze życie, do zadania sobie pytania na co czekają moi bliscy, a na co czekam ja? Dzięki temu będziemy snuć własne historie naszych marzeń spełnionych i nie. Uczestniczki poznają podstawy pantomimy, techniki improwizacji aktorskiej i teatr przedmiotu, dzięki czemu będą mogły stworzyć sceny aktorskie odwzorowując obrazy z książki, dodając swoje emocje i ekspresję.

Warsztat odbędzie się 7 marca 2024 (czwartek), godz. 17:00
Opolski Teatr Lalki i Aktora, ul. Kośnego 2a, Scena na Piętrze

Warsztaty są bezpłatne, obowiązują zapisy: bow@teatrlalki.opole.pl, tel. 77 454 37 96.
Ilość uczestniczek: max 22 osoby.

Zapraszamy!


Pełny program 2. Tygodnia Kobiet
TUTAJ
Grafika kolażowa w dominującym kolorze fioletowym. Na grafice sylwetka kobiecego ciała, fragment twarzy, oczy, kwiaty. Napis drugi tydzień kobiet w Opolu i jesteśmy częścią drugiego tygodnia kobiet w Opolu.

Pierwszy raz w teatrze?

  • Rezerwacji można dokonać mailowo lub telefonicznie w Biurze Obsługi Widzów. Telefonicznie pod nr 774543796 lub 774079056. Mailowo na adres bow@teatrlalki.opole.pl. Rezerwacje dokonywane drogą mailową, ważne są dopiero po otrzymaniu maila z potwierdzeniem. Zarezerwowane bilety należy wykupić w kasie biletowej, najpóźniej w dniu spektaklu na 45 min przed jego rozpoczęciem.

  • Budynek Teatru mieści się przy ulicy Kośnego 2a, nieopodal Galerii Handlowej Solaris, przy której znajdują się przystanki autobusowe: nr 290 Plac Kopernika – Uniwersytet oraz nr 287 Plac Kopernika – Sienkiewicza. W okolicy Teatru nie ma bezpłatnego parkingu. Najbliższe parkingi płatne znajdują się na ulicy Kośnego, Grunwaldzkiej i na Placu Teatralnym, a także w Galerii Handlowej Solaris.

  • Teatr posiada trzy sceny, na których odbywają się przedstawienia. Są to: Duża Scena, Mała Scena i Scena na Piętrze. Duża Scena i Scena na Piętrze znajdują się w budynku głównym Teatru. Wejście na Małą Scenę znajduje się w podwórku Teatru. Na każdym bilecie wstępu, przy tytule spektaklu znajduje się oznaczenie, na której scenie jest prezentowany spektakl. Zawsze też możesz zapytać o drogę w kasie Teatru ;)
  • Absolutnie nie. Używanie telefonu podczas spektaklu, przeszkadzałoby innym widzom i aktorom na scenie. Dlatego przed wejściem na widownię upewnij się, że dźwięk w telefonie jest wyłączony. W czasie spektaklu nie scrolluj ekranu, ani nie rób zdjęć – światło telefonu przeszkadza tak samo, jak rozmowa!
  • Bilet zakupiony stacjonarnie w kasie biletowej można zwrócić na podstawie paragonu najpóźniej na jeden dzień przed spektaklem. Bilety zakupione on-line nie podlegają zwrotowi. Jeżeli spektakl zostanie odwołany z winy Teatru (np. z powodu choroby aktora), każdemu widzowi przysługuje zwrot.

  • Bilet można kupić internetowo lub stacjonarnie. Zakup biletu on-line możliwy jest za pośrednictwem naszej strony sprzedażowej www.bilety.teatrlalki.opole.pl. Po dokonaniu transakcji, otrzymasz potwierdzenie na wskazany adres mailowy. Potwierdzenie nie jest biletem wstępu. Bilet otrzymasz w kasie biletowej, po który należy się zgłosić przed rozpoczęciem spektaklu. Przy odbiorze wystarczy podać nazwisko, na jakie została dokonana transakcja. Stacjonarnie, bilety można zakupić w kasie biletowej płacąc gotówką lub kartą płatniczą.
  • Niestety nie. Po rozpoczęciu przedstawienia nie ma możliwości wejścia na widownię. Widzowie spóźnieni nie zostaną wpuszczeni na widownię i nie przysługuje im zwrot za bilety.
  • W większości spektakli tak. Wówczas miejsca, które należy zająć, są wskazane na Twoim bilecie. Jeśli zaś na bilecie znajduje się dopisek „miejsca nienumerowane”, nasza bileterka wskaże miejsce, które należy zająć.
  • Nie. W trakcie spektaklu, takie zachowanie przeszkadzałoby widzom i aktorom. W Teatrze nie ma także żadnej kawiarni ani punktu gastronomicznego.
  • Tak. Budynek Teatru wyposażony jest w materiały pomocnicze takie jak: plany tyflograficzne, tabliczki dotykowe, dotykowo-dźwiękowe płytki podłogowe czy pętlę indukcyjno-stanowiskową zaistalowaną przy kasie biletowej. W obrębie scen i widowni nie istnieją bariery architektoniczne, które uniemożliwiały uczestnictwo w ofercie osobom z niepełnosprawnościami. Budynek wyposażony jest w windę. Widownia Dużej Sceny posiada miejsca przeznaczone dla wózków (specjalne „luki” w rzędach widowni). Widownia Małej Sceny posiada ruchowy rząd „0” umożliwiający wymianę fotela na wózek. Widownia Sceny na Piętrze ma formułę zmienną, która pozwala na dostosowanie jej każdorazowo do konkretnego wydarzenia. Na terenie Teatru nie istnieją przeszkody w infrastrukturze, w postaci np. krawężników czy stromych zjazdów/ podjazdów. Dodatkowo, Duża Scena posiada pętlę induktofoniczną. Osoby z niepełnosprawnościami mają możliwość uczestnictwa w ofercie z psem asystującym.