O mniejszych braciszkach Św. Franciszka

Wiek: dzieci od lat 4 spektakl
O mniejszych braciszkach Św. Franciszka

„O mniejszych braciszkach Św. Franciszka”, to obsypana nagrodami, urocza, bajkowa i pełna humoru opowieść o przygodach Franciszka z Asyżu. Nie bez powodu Św. Franciszek uznany został za patrona zwierząt i ekologii – Franciszek kochał cały świat, a zwłaszcza wszystkich jego „mniejszych” mieszkańców.

W naszej sztuce, Św. Franciszek wędruje po świecie, a na swojej drodze spotyka ludzi i zwierzęta. Dla wszystkich jest dobry: godzi skłóconych, pociesza smutnych, rozbawia ponurych. Kaczki, osły czy wilki, z którymi rozmawia, dają mu się przekonać, że nie warto być zarozumiałym, upartym czy kłótliwym. Ze wspomnianymi „braćmi mniejszymi”, Franciszkowi udaje się porozumieć. Ale czy tak łatwo pójdzie mu w kontaktach z ludźmi? Z nami idzie mu trochę gorzej… Może więc wszyscy powinniśmy zobaczyć ten spektakl, żeby wyciągnąć dla siebie lekcję?

Komiczne dialogi i sytuacje, a także mocno zarysowane charaktery, z pewnością wzbudzą w widzach wiele pozytywnych emocji, radości i śmiechu. Zapraszamy więc, nie tylko dzieci, choć to głównie z myślą o nich powstała ta mądra realizacja. Spektakl adresowany jest do dzieci od 4 roku życia i umiejętnie wplata interakcje z najmłodszymi widzami. Ale każdemu z nas przyda się taka lekcja dobroci, czułości i troski, jaką obserwujemy u bohatera spektaklu wobec wszelkich żyjących istot.
Nadchodzące terminy
bilety Ulgowy 27 zł Normalny 30 zł Grupowy 25 zł Grupowy min. 20 osób

Informacje podstawowe

 • Prapremiera
 • wznowienie
 • Wiek: dzieci od lat 4

Realizatorzy

 • autorka
  Marta Guśniowska
 • reżyseria
  Petr Nosálek
 • scenografia
  Eva Farkašová
 • muzyka
  Piotr Klimek

Obsada

 • Anna Jarota
  Kobieta, jasne długie włosy, jasna cera, uśmiechnięta
 • Mariola Ordak-Świątkiewicz
  Kobieta, krótsze włosy o rudawym odcieniu, bordowa szminka
 • Krzysztof Jarota
  Mężczyzna, krótkie włosy lekko szpakowate, zarost
 • Tomasz Szczygielski
  Mężczyzna, krótkie jasne włosy, delikatny zarost
 • Andrzej Szymański
  Mężczyzna, krótkie siwe włosy

Pierwszy raz w teatrze?

 • Rezerwacji można dokonać mailowo lub telefonicznie w Biurze Obsługi Widzów. Telefonicznie pod nr 774543796 lub 774079056. Mailowo na adres bow@teatrlalki.opole.pl. Rezerwacje dokonywane drogą mailową, ważne są dopiero po otrzymaniu maila z potwierdzeniem. Zarezerwowane bilety należy wykupić w kasie biletowej, najpóźniej w dniu spektaklu na 45 min przed jego rozpoczęciem.

 • Budynek Teatru mieści się przy ulicy Kośnego 2a, nieopodal Galerii Handlowej Solaris, przy której znajdują się przystanki autobusowe: nr 290 Plac Kopernika – Uniwersytet oraz nr 287 Plac Kopernika – Sienkiewicza. W okolicy Teatru nie ma bezpłatnego parkingu. Najbliższe parkingi płatne znajdują się na ulicy Kośnego, Grunwaldzkiej i na Placu Teatralnym, a także w Galerii Handlowej Solaris.

 • Teatr posiada trzy sceny, na których odbywają się przedstawienia. Są to: Duża Scena, Mała Scena i Scena na Piętrze. Duża Scena i Scena na Piętrze znajdują się w budynku głównym Teatru. Wejście na Małą Scenę znajduje się w podwórku Teatru. Na każdym bilecie wstępu, przy tytule spektaklu znajduje się oznaczenie, na której scenie jest prezentowany spektakl. Zawsze też możesz zapytać o drogę w kasie Teatru ;)
 • Absolutnie nie. Używanie telefonu podczas spektaklu, przeszkadzałoby innym widzom i aktorom na scenie. Dlatego przed wejściem na widownię upewnij się, że dźwięk w telefonie jest wyłączony. W czasie spektaklu nie scrolluj ekranu, ani nie rób zdjęć – światło telefonu przeszkadza tak samo, jak rozmowa!
 • Bilet zakupiony stacjonarnie w kasie biletowej można zwrócić na podstawie paragonu najpóźniej na jeden dzień przed spektaklem. Bilety zakupione on-line nie podlegają zwrotowi. Jeżeli spektakl zostanie odwołany z winy Teatru (np. z powodu choroby aktora), każdemu widzowi przysługuje zwrot.

 • Bilet można kupić internetowo lub stacjonarnie. Zakup biletu on-line możliwy jest za pośrednictwem naszej strony sprzedażowej www.bilety.teatrlalki.opole.pl. Po dokonaniu transakcji, otrzymasz potwierdzenie na wskazany adres mailowy. Potwierdzenie nie jest biletem wstępu. Bilet otrzymasz w kasie biletowej, po który należy się zgłosić przed rozpoczęciem spektaklu. Przy odbiorze wystarczy podać nazwisko, na jakie została dokonana transakcja. Stacjonarnie, bilety można zakupić w kasie biletowej płacąc gotówką lub kartą płatniczą.
 • Niestety nie. Po rozpoczęciu przedstawienia nie ma możliwości wejścia na widownię. Widzowie spóźnieni nie zostaną wpuszczeni na widownię i nie przysługuje im zwrot za bilety.
 • W większości spektakli tak. Wówczas miejsca, które należy zająć, są wskazane na Twoim bilecie. Jeśli zaś na bilecie znajduje się dopisek „miejsca nienumerowane”, nasza bileterka wskaże miejsce, które należy zająć.
 • Nie. W trakcie spektaklu, takie zachowanie przeszkadzałoby widzom i aktorom. W Teatrze nie ma także żadnej kawiarni ani punktu gastronomicznego.
 • Tak. Budynek Teatru wyposażony jest w materiały pomocnicze takie jak: plany tyflograficzne, tabliczki dotykowe, dotykowo-dźwiękowe płytki podłogowe czy pętlę indukcyjno-stanowiskową zaistalowaną przy kasie biletowej. W obrębie scen i widowni nie istnieją bariery architektoniczne, które uniemożliwiały uczestnictwo w ofercie osobom z niepełnosprawnościami. Budynek wyposażony jest w windę. Widownia Dużej Sceny posiada miejsca przeznaczone dla wózków (specjalne „luki” w rzędach widowni). Widownia Małej Sceny posiada ruchowy rząd „0” umożliwiający wymianę fotela na wózek. Widownia Sceny na Piętrze ma formułę zmienną, która pozwala na dostosowanie jej każdorazowo do konkretnego wydarzenia. Na terenie Teatru nie istnieją przeszkody w infrastrukturze, w postaci np. krawężników czy stromych zjazdów/ podjazdów. Dodatkowo, Duża Scena posiada pętlę induktofoniczną. Osoby z niepełnosprawnościami mają możliwość uczestnictwa w ofercie z psem asystującym.