ETR

Opolski Teatr Lalki i Aktora imienia Alojzego Smolki zajmuje się prezentowaniem spektakli dla dzieci, młodzieży i dorosłych widzów.

Alojzy Smolka założył Opolski Teatr Lalki i Aktora.

Spektakl to przedstawienie w teatrze.

W spektaklu występują aktorzy oraz często lalki.

Adres

Budynek Teatru znajduje się przy ulicy Kośnego 2a w Opolu.

Dyrektor

Dyrektorem Naczelnym i Artystycznym Teatru jest Krystian Kobyłka.

W Teatrze możesz:

- zobaczyć spektakl 

- wziąć udział w warsztatach

- obejrzeć wystawę

Repertuar

Repertuar to lista spektakli i wydarzeń, które odbywają się w Teatrze w określonym czasie.

Repertuar możesz sprawdzić na stronie internetowej teatru.

Gdzie możesz kupić bilet?

Bilet możesz kupić w kasie Teatru lub przez internet.

Kasa biletowa znajduje się za wejściem głównym do budynku.

GODZINY OTWARCIA KASY BILETOWEJ: 
• PONIEDZIAŁEK od 8:30 do 18:00
• WTOREK, ŚRODA od 8:30 do 14:30
• CZWARTEK od 8:30 do 11:30 oraz od 15:00 do 18:00 (między godziną 11:30 a 15:00 kasa jest nieczynna) 
• PIĄTEK od 8:30 do 18:00
• DNI WOLNE: na jedną godzinę przed spektaklem

Bilet przez internet możesz kupić na stronie:
https://www.bilety.teatrlalki.opole.pl/

Możesz też wcześniej zarezerwować bilet telefonicznie dzwoniąc do Biura Obsługi Widzów: numer telefonu 77 454 37 96 lub 77 407 90 56. Biuro Obsługi Widzów jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15. Możesz też napisać maila na adres bow@teatrlalki.opole.pl

Zarezerwowany bilet odbierzesz potem w kasie.

Informacje dodatkowe

Osoby z niepełnosprawnością mogą skorzystać z pomocy asystenta Teatru, po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby. Prosimy o kontakt co najmniej 3 dni przed wizytą w teatrze w celu szczegółowego omówienia naszej współpracy w dniu spektaklu. W naszym Teatrze osobą odpowiedzialną za dostępność dla osób z niepełnosprawnością jest Karolina Bujak-Dybel.
kontakt: biuro@teatrlalki.opole.pl
tel./SMS: 608 433 243 (pn - pt: 7.00 - 15.00)

Do teatru możesz przyjść z psem przewodnikiem.

Jak możesz się z nami skontaktować?

Możesz napisać pismo i wysłać na adres:

Opolski Teatr Lalki i Aktora 
ul. Kośnego 2a
45-056 Opole

Możesz odwiedzić nas osobiście:

Opolski Teatr Lalki i Aktora 
ul. Kośnego 2a
45-056 Opole

Możesz do nas zadzwonić:

77 407 90 40

Możesz wysłać maila:

sekretariat@teatrlalki.opole.pl

Pierwszy raz w teatrze?

  • Rezerwacji można dokonać mailowo lub telefonicznie w Biurze Obsługi Widzów. Telefonicznie pod nr 774543796 lub 774079056. Mailowo na adres bow@teatrlalki.opole.pl. Rezerwacje dokonywane drogą mailową, ważne są dopiero po otrzymaniu maila z potwierdzeniem. Zarezerwowane bilety należy wykupić w kasie biletowej, najpóźniej w dniu spektaklu na 45 min przed jego rozpoczęciem.

  • Budynek Teatru mieści się przy ulicy Kośnego 2a, nieopodal Galerii Handlowej Solaris, przy której znajdują się przystanki autobusowe: nr 290 Plac Kopernika – Uniwersytet oraz nr 287 Plac Kopernika – Sienkiewicza. W okolicy Teatru nie ma bezpłatnego parkingu. Najbliższe parkingi płatne znajdują się na ulicy Kośnego, Grunwaldzkiej i na Placu Teatralnym, a także w Galerii Handlowej Solaris.

  • Teatr posiada trzy sceny, na których odbywają się przedstawienia. Są to: Duża Scena, Mała Scena i Scena na Piętrze. Duża Scena i Scena na Piętrze znajdują się w budynku głównym Teatru. Wejście na Małą Scenę znajduje się w podwórku Teatru. Na każdym bilecie wstępu, przy tytule spektaklu znajduje się oznaczenie, na której scenie jest prezentowany spektakl. Zawsze też możesz zapytać o drogę w kasie Teatru ;)
  • Absolutnie nie. Używanie telefonu podczas spektaklu, przeszkadzałoby innym widzom i aktorom na scenie. Dlatego przed wejściem na widownię upewnij się, że dźwięk w telefonie jest wyłączony. W czasie spektaklu nie scrolluj ekranu, ani nie rób zdjęć – światło telefonu przeszkadza tak samo, jak rozmowa!
  • Bilet zakupiony stacjonarnie w kasie biletowej można zwrócić na podstawie paragonu najpóźniej na jeden dzień przed spektaklem. Bilety zakupione on-line nie podlegają zwrotowi. Jeżeli spektakl zostanie odwołany z winy Teatru (np. z powodu choroby aktora), każdemu widzowi przysługuje zwrot.

  • Bilet można kupić internetowo lub stacjonarnie. Zakup biletu on-line możliwy jest za pośrednictwem naszej strony sprzedażowej www.bilety.teatrlalki.opole.pl. Po dokonaniu transakcji, otrzymasz potwierdzenie na wskazany adres mailowy. Potwierdzenie nie jest biletem wstępu. Bilet otrzymasz w kasie biletowej, po który należy się zgłosić przed rozpoczęciem spektaklu. Przy odbiorze wystarczy podać nazwisko, na jakie została dokonana transakcja. Stacjonarnie, bilety można zakupić w kasie biletowej płacąc gotówką lub kartą płatniczą.
  • Niestety nie. Po rozpoczęciu przedstawienia nie ma możliwości wejścia na widownię. Widzowie spóźnieni nie zostaną wpuszczeni na widownię i nie przysługuje im zwrot za bilety.
  • W większości spektakli tak. Wówczas miejsca, które należy zająć, są wskazane na Twoim bilecie. Jeśli zaś na bilecie znajduje się dopisek „miejsca nienumerowane”, nasza bileterka wskaże miejsce, które należy zająć.
  • Nie. W trakcie spektaklu, takie zachowanie przeszkadzałoby widzom i aktorom. W Teatrze nie ma także żadnej kawiarni ani punktu gastronomicznego.
  • Tak. Budynek Teatru wyposażony jest w materiały pomocnicze takie jak: plany tyflograficzne, tabliczki dotykowe, dotykowo-dźwiękowe płytki podłogowe czy pętlę indukcyjno-stanowiskową zaistalowaną przy kasie biletowej. W obrębie scen i widowni nie istnieją bariery architektoniczne, które uniemożliwiały uczestnictwo w ofercie osobom z niepełnosprawnościami. Budynek wyposażony jest w windę. Widownia Dużej Sceny posiada miejsca przeznaczone dla wózków (specjalne „luki” w rzędach widowni). Widownia Małej Sceny posiada ruchowy rząd „0” umożliwiający wymianę fotela na wózek. Widownia Sceny na Piętrze ma formułę zmienną, która pozwala na dostosowanie jej każdorazowo do konkretnego wydarzenia. Na terenie Teatru nie istnieją przeszkody w infrastrukturze, w postaci np. krawężników czy stromych zjazdów/ podjazdów. Dodatkowo, Duża Scena posiada pętlę induktofoniczną. Osoby z niepełnosprawnościami mają możliwość uczestnictwa w ofercie z psem asystującym.