Spektakle

T_FILTER_OPTIONS
Noc Kultury w OTLiA

Noc Kultury w OTLiA

Wiek: dzieci od lat 3
Zbliża się najbardziej kulturalna noc w naszym mieście - Noc Kultury. W piątek 28 czerwca 2024 w wielu miejscach odbędzie się mnóstwo wydarzeń organizowanych przez instytucje kultury, stowarzyszenia i fundacje. Nie mogło zabraknąć wydarzenia i w naszym Teatrze!
Więcej
Momo

Momo

Wiek: dzieci od lat 8
Jedną z długo wyczekiwanych premier sezonu 2023/2024 będzie adaptacja słynnej książki autorstwa Michaela Endego pt. „Momo”, która obok „Niekończącej się historii” jest najbardziej znanym dziełem tego autora. Powieść ta została napisana w 1973 roku, a jej pojawienie odbiło się szerokim echem wśród młodych (i nie tylko) czytelników. Sam Michael Ende jest jednym z najsłynniejszych autorów dziecięcych, jego utwory zostały przetłumaczone na ponad 40 języków. Na podstawie „Momo” oraz „Niekończącej się historii” powstały również kultowe ekranizacje, które po dziś dzień są chętnie oglądane przez widownię na całym świecie.
Więcej
Pingwiń

Pingwiń

Wiek: dzieci od lat 4
Był sobie pingwin, który bał się wody… Ale zaraz, jak pingwin może bać się wody? Ten mógł. Bo był to pingwin wyjątkowy. A właściwie Pingwiń. Będzie to więc historia o Pingwinie, który był na nie.
Więcej
Brzechwatorium

Brzechwatorium

Wiek: dzieci od lat 7
Wiersze Jana Brzechwy zawsze miały niesamowitą moc. Przebija z nich wielka wyobraźnia i kreatywność autora. Jest w nich dowcip, mnóstwo emocji, mądrość i zaskakująca puenta, ale także rym i rytm, dzięki czemu wiersze są łatwe do zapamiętania. Recytują je najmłodsze dzieci, które uczą się ich na pamięć od swoich rodziców i dziadków. Niewątpliwie, Brzechwa to jeden z najbardziej znanych autorów klasyki polskiej (nie tylko!) dla dzieci. Nic więc dziwnego, że podczas poszukiwania najlepszej polskiej literatury, słowacki reżyser Marián Pecko, trafił na tę wartościową i wielopłaszczyznową twórczość. A jak się okazuje, poezja, która od lat popularna jest w naszym kraju, którą znamy z dzieciństwa i jako dorośli czytamy dzieciom, nie jest powszechna u naszych sąsiadów. I to jest jeszcze jeden powód, by nasze artystyczne poszukiwania ująć jako teatralny „zoom na Brzechwę”.
Więcej