🎥🎭 KRÓLOWA ŚNIEGU_SŁUCHOWISKO 🎭🎥


Zapraszamy na realizację jednej z najpiękniejszych baśni autorstwa Hansa Christiana Andersena. I choć to jeden z najbardziej znanych na świecie tekstów tego duńskiego twórcy, to w naszym Teatrze usłyszycie go po raz pierwszy. A do tego – w znakomitej formule trzyodcinkowego słuchowiska.

WIĘCEJ

⭐️🌟 FILMOWE ŻYCZENIA OD TEATRU⭐️🌟

 
 
Drodzy Widzowie ❤️
 
Składamy Wam najlepsze życzenia Świąteczne i Noworoczne 🌲😇🎄
 
 

KLIKNIJ OBRAZEK :)
 
Wesołych Świąt

WSPARCIE ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU PRZECIWDZIAŁANIA COVID-19

Drodzy Widzowie, z przyjemnością informujemy, że Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, otrzymał wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania Covid-19.

WIĘCEJ

🎥🎭 PSALMY JANA KOCHANOWSKIEGO 🎭🎥

Zapraszamy na kolejną odsłonę poetyckiego cyklu, inspirowanego twórczością Jana Kochanowskiego. Przed nami poetycka parafraza biblijnej Księgi Psalmów która, mamy nadzieję, wprowadzi Was w liryczny i już lekko świąteczny nastrój.

WIĘCEJ

OSTATNIE POŻEGNANIE

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w minioną niedzielę, w wyniku choroby, w wieku 62 lat, odeszła nasza Koleżanka, Lilianna Chrzanowska.

WIĘCEJ

🎥🎭 NA DOM W CZARNOLESIE 🎭🎥

Zapraszamy na nowy, filmowy cykl, w którym będziemy poznawać i przypominać twórczość Jana Kochanowskiego – artysty uważanego za jednego z najwybitniejszych twórców renesansu w Europie i poetę, który najbardziej przyczynił się do rozwoju polskiego języka literackiego.

WIĘCEJ

DRAMAT W AKCJI/ „SZCZURZYSYN” Roberta Jarosza w reżyserii Karoliny Maciejaszek

Zapraszamy na czwartą, ostatnią już w tym roku, odsłonę cyklu DRAMAT w AKCJI projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to!. Już dziś ponownie zaprezentujemy czytanie performatywne świetnego tekstu, zrealizowane w formie on-line i dostępne na kanale You Tube.

WIĘCEJ

🎥🎭 POCZYTALNIA 🎭🎥

„POCZYTALNIA” to nowy, filmowy cykl, oparty na świetnej literaturze. Pierwsze odcinki cyklu, to spotkanie z utworami Aleksandra Fredry – komediopisarza, bajkopisarza, pamiętnikarza i poety, który należy do pisarzy szczególnie znanych. Jego wybitne sztuki, wystawiane na scenach i czytane oczywiście, jak np. „Zemsta”, „Śluby panieńskie”, „Pan Jowialski”, nie są nam obce.

WIĘCEJ

26. FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NA WYSTAWIENIE POLSKIEJ SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

26. Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Dla nas – Finał ogromnie szczęśliwy!

WIĘCEJ

STARSZE WPISY