WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII STUDENTÓW INSTYTUTU SZTUKI UNIWERSYTETU OPOLSKIEGO „ŹRÓDŁA”

Wystawa odbywa się w ramach 5 edycji Opolskiego Festiwalu Fotografii. Kolejna odsłona Opolskiego Festiwalu Fotografii sięga do tytułowych Źródeł w bardzo szerokim rozumieniu. Tak jak w poprzednich latach, wystawę studentów Instytutu Sztuki cechuje relatywizm różnych postaw i doświadczeń samych autorów. Tym razem spójność prezentacji sugeruje narzucona konwencja formatu i podłoża, niemniej jednak różnorodność interpretacyjna wiodącego tematu potwierdza, iż mamy tutaj do czynienia z indywidualnym i osobistym podejściem do nadrzędnej idei.

WIĘCEJ

KONFERENCJA „EDUKACJA TEATRALNA W OPOLSKICH PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH”

Konferencja odbyła się w OTLiA 30 września 2015. Spotkaliśmy się z dyrektorami wszystkich opolskich szkół i przedszkoli, by dyskutować o tym jak wiele im i ich podopiecznym mogą dać spotkania na linii teatr-szkoła.

WIĘCEJ

EFEKT WARSZTATÓW Z ANIMACJI POKLATKOWEJ

Warsztaty z animacji poklatkowej w ramach cyklu MULTIKREACJE projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to!, poprowadzili dla nas przedstawiciele Stowarzyszenia Opolskie Lamy.

WIĘCEJ

WARSZTATY Z BAJKOPISARKĄ LILIANĄ BARDIJEWSKĄ W RAMACH PROJEKTU TEATR. Poczuj to!

Tę wybitną autorkę dla dzieci oraz dramatopisarkę znaną z inscenizacji w teatrach całej polski oraz zagranicą poznać będziecie mogli podczas 2 spotkań warsztatowych.
Terminy i tematy warsztatów:
1) 29.09.2015, godz. 16.30-19.30, Scena na Piętrze OTLiA, ul. A. Kośnego 2a: TEATR ABCDEmocje, warsztat II: Adaptacje baśni w teatrze szkolnym, prowadzenie: Liliana Bardijewska, dla osób dorosłych
2) 1.10.2015, godz. 16.30-19.30, Foyer Małej Sceny OTLiA, ul. A. Kośnego 2a: Sceno-Pisania, warsztat III: Warsztat baśniopisarski – inspiracje i narzędzia, prowadzenie: Liliana Bardijewska, dla osób w wieku 15+
WSTĘP WOLNY
zapisy: alicja.morawska@teatrlalki.opole.pl

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pisaniem i/lub adaptacją tekstów na potrzeby przedszkolne i szkolne.

Oto strona autorki:
http://www.lilianabardijewska.com/

SPEKTAKL [ˈDʑADƗ] WYMIENIANY W RANKINGU MIESIĘCZNIKA TEATR „NAJLEPSZY, NAJLEPSZA, NAJLEPSI W SEZONIE 2014/2015”!

[ˈdʑadɨ] wymienione w kategoriach: najlepsza muzyka, najlepsze przedstawienie teatru lalkowego, najlepsze przedstawienie offowe.

WIĘCEJ

CZYJE GŁOSY SŁYSZYMY W SPEKTAKLU?

Emilka Mandela, Semen Kalinichenko, Franek Kowalski i Piotruś Puszkarski pomogli nam w przygotowaniu premierowej realizacji sztuki „Wystarczy zasnąć, aby się przebudzić”. To ich głosy, opowiadające sny, słyszycie w spektaklu.

WIĘCEJ

DZIEŃ KATEDRALNY W OTLiA

W sobotę 26 września w OTLiA odbędą się działania na rzecz Katedry Opolskiej, na które serdecznie zapraszamy. Nasz Teatr włącza się akcję wsparcia działań promujących ideę odnowy tego zabytkowego kościoła.

WIĘCEJ

NAJBLIŻSZE CZYTANIE-DZIAŁANIE – W SOBOTĘ 26.09. O GODZ. 12.00.

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 5-7 lat wraz z rodzinami. Będziemy czytać „Urodziny prawie wszystkich” – opowiadania, w których autor – Toon Tellegen – „zabiera nas do zwariowanego lasu (…), by pokazać, na jak wiele sposobów obchodzi się w nim urodziny. W tej książce świętują je prawie wszyscy – a każdy robi to po swojemu”.

WIĘCEJ

PODUSZKI I KOSZULKAMI ZE SNAMI JADĄ DO DZIECI W AFRYCE

Te piękne poduszki i koszulki właśnie przyjechały do naszego Teatru! A już za chwilę wyruszą w kolejną podróż… do Afryki!

WIĘCEJ

PRZED PREMIERĄ – PODGLĄDAMY PRÓBY DO SPEKTAKLU „WYSTARCZY ZASNĄĆ, ABY SIĘ PRZEBUDZIĆ”

Podglądamy próby, ujawniamy sny. Coraz bliżej do premiery sztuki „Wystarczy zasnąć, aby się przebudzić”.

WIĘCEJ

STARSZE WPISY